جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام
پیوندهای روزانه

وبلاگ مجاهد حق در یادداشتی بیان داشت:


مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) می فرمایند: "... توطئه توهم نیست؛ اینجور نیست که شما خیال کنید توطئه نسبت به این کشور، یک توهم است؛ نه، یک واقعیت است؛ از همه طرف دارد توطئه می شود. ممکن است آن کسی که در جهت آن توطئه ها در داخل کشور محور حرکت قرار می گیرد، خودش اصلا نفهمد. فهمیدن این ذکاوت می خواهد. بعضی ها این ذکاوت را ندارند. ما آدمها را تجربه کردیم؛ نمی فهمند دارند به ساز کی می رقصند. ولی، این واقعیت را عوض نمی کند که آنها بفهمند یا نفهمند، بدانند یا ندانند."[1]

واقعیتی تلخ که دامنگیر جامعه اسلامی ایران در خصوص جنگ نرم گردیده، هشدار دیگر سکاندار انقلاب اسلامی در خصوص دشمنی دیرین دشمنان ایران اسلامی است که معظم له چنین می فرماید: "از روز اول، آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی توطئه کردند... می نشینند چهل و پنج میلیون دلار بودجه تصویب می کنند. برای اینکه جمهوری اسلامی را شکست بدهند! بودجه تصویب می کنند، که از طریق اینترنت، انقلاب ایران را از بین ببرند؛ جمهوری اسلامی را سرنگون کنند."2

امروزه فضای مجازی و محصولات آن مانند شبکه های ضد اجتماعی-جاسوسی همچون تلگرام، واتس اپ، وایبر، اینستاگرام و... امکان این توطئه و غافلگیری را برای دشمن راحت تر نموده است. از مؤثرترین ابزارهای جنگ روانی و از فاکتور های موفقیت در جذب مخاطب، این است که باید مخاطب خود را از لحاظ روانی بشناسند؛ روحیات او را بدانند و گرایش ها، حساسیت های گروهی، سنی، اجتماعی و مذهبی آنان را به دقت مورد بررسی قرار بدهند. که این مهم، از طریق این جاسوسکده های همیشه همراه به آسانی قابل انجام است. دولت ها و سازمان های اجرا کننده ی جنگ روانی پیش از ورود به این صحنه، مباحث علمی-روانی را بررسی می کنند و از متخصصان این رشته ی علمی مدد می جویند. تبلیغات و جنگ روانی را بر اساس همین شناخت های حاصل شده از یک جامعه، پایه ریزی می کنند.

بنابراین نباید هیچ گاه نباید فراموش کنیم که، دشمن چند فاز را در زدن دشمنان خود دنبال می کند: تطمیع، تحقیر یا بی حیثیت کردن، تهدید و حذف. و اصولا دشمن این چند نوع برخورد را در قبال همه افراد مؤثر جبهه ی مقابل و دشمنان خود دنبال می کند؛ چه در دنیای حقیقی و چه فضای مجازی.

 از مهمترین ابزار دشمن "تطمیع" کردن شخص می باشد تا او را از آرمان ها و ارزش های معنوی اش دور و دورتر کنند. خداوند متعال در قرآن کریم از ابزار و روش شیطان رجیم، این دشمن آشکار انسان ها می فرماید: "زین لهم الشیطان اعمالهم... شیطان اعمالشان را برای آنها زینت داده است". تطمیع از سوی دشمن _همانند ابزار شیطان_ گاهی همراه با جلوه و زینت دادن امریست که با شکل های معنوی، فرهنگی، اجتماعی و اخروی در هم آمیخته شده اند. مثلا با ایجاد امکاناتی نظیر سرعت بالا، ربات ها و استیکر های زیبا، فراگیری در بین افراد جامعه، دسترسی آسان، وجود کانال های مذهبی، اجتماعی و... جاسوس خانه هایِ نرم افزاریِ خود را، زینت می دهند و متناسب با هر قشری جذابیت های خاص همان قشر را ایجاد می نمایند و اینگونه سعی می کنند کاربران را تطمیع نمایند؛ به طوری که افراد احساس می کنند بهترین و مفیدترین مبارزه علیه دشمن را انجام می‌دهند. اینجاست که ابزار تطمیع درست عمل کرده است و کاربران غافل از اینکه در زمین دشمن بازی می کنند بسیار خوشحال، خود را موثرترین(!) نیز می‌دانند. درحالی که حضور در زمین دشمن نه تنها یک کار فرهنگی و موثر نیست، بلکه نتیجه ای جز گمراهی و ضلالت بیشتر برایشان به همراه نخواهد داشت.

"تحقیر" و خوار نمودن نیز، یکی دیگر از ابزارها و راه های تسلط دشمن بر ملت هاست. خداوند متعال در قرآن کریم در سوره ی زخرف آیه 54، تحقیر و خوار نمودن را یکی از راه های تسلط ستمگران بر مظلومان بر شمرده و می‌فرماید: "فاستخف قومه فاطاعوه انهم کانوا قوما فاسقین؛ و (با این تبلیغات دروغ و باطل) قومش را ذلیل و زبون داشت تا همه مطیع فرمان او شوند که آنها مردمی فاسق و نابکار بودند." در طول تاریخ همیشه ستمگران و دشمنان با تحقیر اشخاص و قومیت‌ها، یا مسخره نمودن ارزش های دینی و اجتماعی ملت ها سعی کردند، شخصیت افراد را متزلزل نموده تا بتوانند اهداف خود را به آسانی به ملت‌های مظلوم تحمیل کنند. امروزه نیز با استفاده از انواع جنگ افزارهای اینترنتی پیشرفته در فضای مجازی، مانند تلگرام، وایبر، واتس اپ، اینستاگرام و...  و با استفاده از حالت بی خبری و غفلت کاربران از واقعیت ها، سعی دارند ارزش های دروغین را جایگزین ارزش های والای انسانی نمایند. چرا که این ابزار ها می توانند با پرورش نفرت، ایجاد تفرقه، گسترش افسردگی، اشاعه نگرانی، اضطراب، واهمه و ترس (ترس از مسائل مختلف مثل: فقر، گرانی، تهدید خارجی و...) روحیه ی افراد یک جامعه را متزلزل گردانند؛ و سپس بآرامی انواع تفکرات و اعمال منحرف خود را به جامعه تزریق نمایند.

دشمنان قسم خورده ی این آب و خاک با استفاده از این جاسوسکده های همیشه همراه، به راحتی می‌توانند اهداف سلطه گری و ظالمانه ی خود را پیش ببرند. و حتی افراد زیادی را که احساس وطن پرستی دارند(!) در داخل کشور محور توطئه های خود قرار دهند و آنها را دچار استحاله عقیدتی کنند؛ به طوری که آنان همان گونه رفتار کنند، که دشمنان می پسندند. و اگر نتوانند از راه "تطمیع یا تحقیر" به اهدفشان برسند، قطع به یقین از راه "تهدید" وارد می شوند.

تهدید یعنی تلاش در برانگیختن ترس و هراس در مخاطب، جهت تحت فشار قرار دادن وی برای اطاعت و تسلیم بودن.3 امروزه استکبار جهانی، به ویژه آمریکا و اسرائیل، سعی در مخدوش نمودن شخصیت و حیثیت رهبران مسلمانان داشته، تا از این طریق بتوانند چهره رهبران بزرگ اسلام را کم رنگ جلوه داده و به مطامع و اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود نائل آیند. و هم چنین از این راه اقدامات رهبران مسلمانان جهان را بی اهمیت جلوه دهند.4 به عنوان نمونه، پس از ماجرای 11 سپتامبر، دولت آمریکا اعلام کرد: "مخالفان خود را در سراسر جهان ترور می کند." ادعایی که برای ایجاد ترس و دلهره در مخالفان بیان شد.5 در فضای مجازی نیز، دشمن تلاش می کند تا با ایجاد موانعی، دامنه فعالیت افراد موثر، انقلابی و ضد صهیونیسم را محدود و یا مسدود کند. به این صورت که برای کاربر پیامی می آید که اگر ادامه دهید مسدود می شوید و یا "این مطلب شما خلاف سیاست های برنامه ی ماست" تا افراد از ادامه فعالیت های خود علیه او دست بردارند.

و در نهایت، دشمن پس از نا امید شدن از تمامی راه ‌های ممکن دست به "ترور یا حذف" می زند، چرا که کاربر مورد نظر، دیگر قابل کنترل نیست و نمی تواند او را تحمل کند! مانند نیروهای انقلابی-ولایی که از طریق تطمیع، تحقیر و تهدید نتوانسته آنان را آرام و مطیع کند، در نتیجه دست به "حذف" آنان می زند. چرا که آنان همچنان به فعالیت های ضد صهیونیستی خود ادامه خواهند داد و باعث لطمه زدن به دشمن می شوند، و چون ضرر حضور این افراد در این شبکه ها، برای دشمن بیشتر از سود آنان است، در نتیجه دشمن به راحتی توسط یک کلیک آنها را از زمین بازی خود حذف می کند. نکته بسیار مهم آنست که افراد حزب اللهی باید بدانند که اگر اکانت آنان هیچ گاه مسدود نشده، به این دلیل است که سودی که به دشمن می رسانند، بیشتر از ضرری است که با فعالیت های خود به وی وارد می سازند! بنابراین دشمن حضور آنان را به نفع خود می داند!!!

حال از شما مسئولین سوال می‌کنیم...

مسئولین دولت! مسئولین قوه مقننه! مدیران و مسئولان صدا وسیما! چرا شما باید در این جنگ افزارهای صهیونیستی و هر چه که بوی دشمن می دهد و اصطلاح اجتماعی بودن را یدک می کشد، پناهنده شوید! و با حضور خود، مُهر تأیید، تبلیغ و حمایتی بر این سرویس های جاسوسی تروریستی باشید؟! دشمنی که حتی سرنگ و داروهای بیماران خاص ما را تحریم کرده است! چرا گمان می کنید حاضر شده، برای اجتماعی یا همان ضد اجتماعی شدن ما(!) و یا آسان تر شدن روابط ملت‌ها میلیون ها دلار هزینه کند؟! و یا در فکر پیشرفت و صرفه جویی در وقت مسلمانان به خصوص ایرانیان است؟! آیا گمان نمی‌کنید سلام گرگ بی طمع نیست؟؟؟!!!

مسئولین قوه مقننه! چرا در زمینه تضییع حقوق شهروندی مردم، وارد عمل نمی شوید؛ و با تصویب قوانینی محکم و قاطع جلوی این جنگ افزارها و فحشا خانه های همیشه همراه را نمی‌گیرید؟؟؟!!!

مسئولین قوه قضاییه!! چرا با توجه به موضوع حفظ اسناد و اطلاعات داخلی و با توجه به استراتژی اصلی سرویس های بیگانه و دشمن صهیونیستی در جاسوسی اطلاعات، با عوامل و موانع داخلی که باعث استفاده از جاسوس کده های صهیونیستی شده اند، برخورد نمی کنید؟! چرا وقتی قوه مجریه با توجه به حکم دادستانی، راجع به فیلتر نرم افزارهای صهیونیستی اقدامی نمی کند، با مسئولین مربوطه برخورد نمی کنید؟؟؟

 مسئولین قوه مجریه!!! چرا دستورات مقام معظم رهبری، در زمینه فضای مجازی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را اجرا نمی‌کنید؟! چرا به جای صرف هزینه های گزاف برای فیلترینگ هوشمند شبکه های صهیونیستی از نرم افزارهای داخلی حمایت نمی کنید؟!

مسئولان و مدیران صدا و سیما! شما نیز به عنوان عضوی در شورای عالی فضای مجازی مسئولید! چرا که هیچ ارگانی به اندازه صدا و سیما نمی تواند دست این دشمنان تشنه به دین و خون ملت را باز کند، و اهداف پلید آنان را برای ملت آشکار سازد و با تبلیغ نرم‌افزارهای بومی باعث رشد این شبکه ها شده و برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، از دولت مطالبه کند. مگر نه اینکه وظیفه هدایت فرهنگ و افکار عمومی، طبق موازین اسلامی و مصلحت کشور به جهت مقابله با جنگ نرم بر عهده شماست؟ تا کنون چند برنامه جذاب در این باب ساخته اید؟؟؟!!!

امیر مؤمنان علی ابن ابیطالب (علیه السلام)، در نامه ی یازدهم نهج البلاغه می فرمایند: "... مبادا دشمن از جایی که می ترسید یا از سویی که بیم ندارید، ناگهان برشما یورش آورد... نخوابید مگر اندک، چونان آب در دهان چرخاندن و بیرون ریختن."

بیاییم یادمان نرود تازگی خون های ریخته شده مدافعان حرم برای دفاع از ناموس، عفت، حیا، غیرت و امنیت ملی را.

 [1] - بیانات مقام معظّم رهبری در دیدار جمعی از نخبگان علمی کشور6/8/88؛کتاب نقشه ی نقش بر آب ،ص167.

2- بیانات مقام معظّم رهبری در دیدار مردم آمل6/ 11/88،همان،ص 169.

3- کتاب جنگ روانی، ص 155.

4 - همان،ص156.

5 - همان،ص157.

 

  • موافقین ۵ مخالفین ۰
  • ۹۵/۰۷/۱۵
  • ۵۲۷ نمایش
  • سرباز گمنام

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی