جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام
پیوندهای روزانه

۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

رسانه های سامری

۳۱
فروردين

وبلاگ مطالبه گر در یادداشتی بیان داشت:" یکی از کارهای بسیار مهمی که امروز در دستور کار نظام سلطه است ،تهاجم خبری ، فرهنگی و اخلاقی به کشورهاست ...امروز جنگ دنیا جنگ رسانه است ".

" امام خامنه ای ۱۳۸۵ "

نقش رسانه ها در جهت دهی و مدیریت افکار عمومی بر هیچ کس پوشیده نیست و به همین دلیل رسانه های جمعی ، منبع مهم قدرت بشمار می روند  ، و برای تامین منافع گروهها و جناحهای مختلف سیاسی جهت دهی می شوند .

امروزه داشتن اطلاعات از تصاحب معادن طلا و نفت  و سرمایه های اقتصادی کشورها ،  ارزشمندتر است . چرا که اطلاعات باعث کسب قدرت و قدرت بیشتر باعث کسب ثروت خواهد شد و از همین رو ست که رسانه ها با داشتن اطلاعات بیشتر به قدرت قابل توجهی دست یافته اند .

در حال حاضر جهان معاصر با واقعیتی تلخ در عرصه رسانه روبرو ست و آن قدرت نمایی سلطه گران و وقوع جنگ های رسانه ای است

واقعیتی که در ظاهر امر جدال بین شبکه های خبری و سایت های اینترنتی و خبر گزاریهاست ولی در واقع در پشت این جنگ ژورنالیستی سیاستهای پنهانی نهفته است که بعضا توسط بودجه های رسمی و سرویسهای جاسوسی صهیونیستی  پشتیبانی می شود .

رسانه در فضای مجازی ابزاریست که به راحتی تکمیل کننده و بعضا جایگزین نیروهای نظامیست و نظام سلطه از آن برای تحقق خواسته هایش استفاده می کند.

دشمنان سلطه جو برای تسلط به افکار مردم ، در کشورهای مختلف جهان از رسانه ، در سطح وسیع بهره برده و برای مدیریت افکار عمومی تلاش می کنند تا اراده و خواست خود را بر آنان تحمیل کنند.

جنگ رسانه یکی از مهمترین جنبه های جنگ نرم است و اینترنت و فضای مجازی یکی از ابزار یست که در این نوع جنگ عمدتا در خدمت سازمانهای جاسوسی و بخصوص سازمانهای جاسوسی صهیونیستی بوده و آنها با بهره گیری از ابزار مختلف رسانه و استخدام مسئولان سایت ها و مدیران صاحب امتیاز و سر دبیرها مقاصد خود را در کشورها پی می گیرند.

در کشور ما ایران نیز متاسفانه هستند سایتها و رسانه هایی که تحت پوشش رسانه های غیر دولتی با بهره گیری از امکانات مالی دستگاههای جاسوسی صهیونیستی به استخدام آنها در آمده و متاسفانه از داخل به آنها یاری می رسانند.

قدرت رسانه بخصوص در فضای مجازی به حدیست که توانسته  سبک زندگی جوامع  را دگرگون کند و  کم نیستند انسانهایی که مسحور این فضا شده، با آن زندگی می کنند ، می اندیشند و بر اساس الگوهای رایج آن ، امور خود را ترسیم می کنند.

سایتها و رسانه های مجازی به ظاهر نقش اطلاع رسانی در جوامع را بازی می کنند، ولی در واقع اتفاقات قرن حاضر چیزی فراتر از یک اطلاع رسانی صرف است .

گاهی این نقش به اندازه ای تاثیر گذار بوده  که در بعضی از کشورها ، باعث افزایش بحران شده و یا به ابزاری برای جنگ آوری و یا محرکی برای پیدایش انقلابهای مخملی  تبدیل شده است . شاهد این مدعا سخنان هیلاری کلینتون در مورد نقش فیس بوک و توئیتر در سرکوبی بیداری اسلامی در مصر و فتنه گری در انتخابات ۸۸ ایران و....می باشد .

میتوان به راحتی ادعا کرد که در زمان انقلاب کبیر فرانسه در سال ۱۷۸۹ میلادی که تحولاتی در صنعت چاپ پدید آمد و توسط آن افکار عمومی جهت دهی شد ،جنگ تبلیغاتی و به گونه ای  زور آزمایی رسانه ای آغاز شد و استعمارگران با کشف این ابزار جدید پس از جنگ جهانی اول از استعمار فکری کشورهای تحت سلطه بهره برده و از آن برای استعمار فرهنگی ،اقتصادی و سیاسی استفاده کرده اند.

مواردی مثل فروپاشی شوروی ، حمله به افغانستان ، اشغال عراق و...تحت عنوان مبارزه با تروریسم ، همه از مواردی بودند که به منظور تحقق آنها از رسانه و تبلیغات برای جهت دهی افکار عمومی بصورت چشمگیر بهره برداری شد .

سالهاست که تمام مسیحیان افراطی و یهودیان صهیونیست علیه مسلمین در یک جبهه یکپارچه متحد شده و با تبلیغات منفی و خوراندن خوراک مسموم به ملت های دنیا نقشه های خود را اجرایی  کرده اند ،اما در نهایت تاسف باید گفت در جبهه مقابل یعنی مسلمین ، در سرتاسر دنیا هنوز به یک شبکه یکپارچه و متحد دست نیافته اند تا بتواننداین هجمه سنگین را پاسخگو باشند .

با توجه به اینکه ایران کشور شیعی بوده و بیش از سایر بلاد مسلمین آماج تیرهای آلوده دشمنان صهیونیستی  قرار گرفته و با هجوم فرهنگی و تبلیغاتی و به تعبیر رهبری شبیخون فرهنگی مواجه است ، اما هنوز جای رسانه ای که بتواند در مقابل این هجمه دفاعی کند ، خالیست و متاسفانه بخاطر نبود شبکه ملی اطلاعات و وابستگی ایران در این زمینه ،چنانچه سایتها و رسانه هایی موفق عمل کنند ،به راحتی از جانب دشمنان مسدود و از دور خارج خواهند شد .

در راستای فعالییتهای ضد صهیونیستی ، تا کنون شاهد برگزاری کمپین های متعدد در اعتراض به حملات دشمنان به اعتقادات و ارزشهای دینی و مذهبی بوده ایم .

کمپین هایی مثل عشاق محمد صل الله علیه و آله ،  امام هادی علیه السلام ،  مبارزه با صهیونیست ، حمایت از غزه ،حمایت از حجاب ...

ولی سوال اینجاست که این کمپین ها تا چه اندازه اثر گذار بوده اند ؟ 

آیا مسلمین این کمپین ها را برگزار میکنند که فقط چند کشور اسلامی از آن بهره مند شوند؟

سوال دیگر اینکه دشمنی که به سرعت سایتهای موثر را حذف میکند ،چرا در مواجه شدن با این کمپین ها که علیه او و در زمین بازی او صورت میگیرد عکس العملی ندارد ؟

شاید جواب سوال آخر را با نگاهی به برگزاری چالش آب یخ که برای حمایت از  بیماران Als برگزار شد بتوان پیدا کرد

چالشی که  برگزاری آن در فیس بوک فقط ۱۰۰ میلیون دلار برای این جاسوسکده صهیونیستی در آمد بهمراه داشت .

 و درد آور تر آنجاست که  می بینیم جوانان فلسطینی که خود بیشترین آسیب را از صهیونیستها متحمل شده اند ، بخاطر بحران آب و برق و نبود یخ ، از سطل خاک استفاده کرده و نا آگاهانه با برگزاری این چالش اینترنتی  و ریختن سطل خاک بر روی سر خود و ارسال عکس خود، در این چالش شرکت کرده و غیر مستقیم باعث تقویت اقتصادی دشمن قسم خورده خود شده اند و به نوعی آنها را در قتل عام هموطنان خود یاری رساندند .

                 اینجاست که باید گفت؛  

                                              مسلمین از تاکتیکهای دشمن غفلت کرده و به نوعی بازی خورده اند !

و تعجب از بازی خوردن مسئولین رده بالای دولت جمهوری اسلامی ایران  و فعالیتهای چشمگیر آنها در زمین بازی سامری است .

چیزی که اگر سوال شود قطعا پاسخ خواهند داد :  (اغلب نرم افزارهای ارتباطی غیر ایرانیست و ما مجبور به استفاده ایم) ! .

اینجاست که باید بابت این سهل انگاری و غفلت تاسف مضاعف داشت !

مگر نه اینست که ایران با دارا بودن دانشمندان متعهد به یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه سلاحهای موشکی تبدیل شده و کشوریست که دنیای غرب این روزها برای جلوگیری از پیشرفت های هسته اییش به هر خدعه ای متوسل شده ،

چگونه است که نتوانسته مانند اغلب کشورهای دنیا نرم افزار کاملا بومی از خود داشته باشد .؟!

مسئولین و دولتمردان آیا وقت آن نرسیده که از زمین بازی دشمن خارج شوید و بفکر چاره اندیشی و یاری رساندن به متخصصان حوزه فضای مجازی برای طراحی زمین بازی بومی باشید ؟!

  • سرباز گمنام

وبلاگ جهاد مجازی در یادداشتی بیان داشت:


یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا قاتِلُوا الَّذینَ یَلُونَکُمْ مِنَ الْکُفَّارِ وَ لْیَجِدُوا فیکُمْ غِلْظَةً وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقینَ             

ای کسانی که ایمان آورده اید ( ابتدا طبق مصالح و قواعد ) با کسانی از کفار پیکار کنید که به شما نزدیک ترند و حتما باید در شما شدت و صلابت ( در عمل ) بیابند ، و بدانید که خداوند با پرهیزگاران است.  توبه 123

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  خطاب به دانشجویان فرمودند: "امیدوارم این روحیه‌ی احساس تکلیف، مطالبه‌گری و انتقاد تا زمانی‌که به عنوان مسئولان آینده‌ی کشور، مسئولیت‌ها را در دست می‌گیرید، در میان شما باقی بماند، زیرا اگر این‌گونه شود، کشور نجات پیدا خواهد کرد."

دنیای امروز شیوه های نوین دشمنی به خود می بیند و این اطلاعات افراد و هرکشوری هست که جبهه ای را در موقعیتش تثبیت می کند. اینترنت و فضای مجازی یک شمشیر دو لبه است که اگر مراقب نباشیم ممکن است دست خودمان را هم ببرد.

اکنون دشمنان در خانه های ما در حال جولان هستند و  خطر شبکه های اجتماعی همچون وایبر، واتس اپ، لاین و ... از شبکه های ماهواره ای بیشتر است و همین ها هستند که اعتقادات جوانان را خدشه دار و ضعیف می کنند. موسس وایبر، تالمون مارکو، فارغ التحصیل علوم کامپیوتر از تل آویو است و قبل آن در ارتش اسراییل مشغول به کار بوده است. واتس آپ هم از آن مارک زاکر برگ همان مالک فیس بوک می باشد، که آواز ی جاسوسی و تضییع حقوق شهروندی آن بر کسی پوشیده نیست.

 شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی تلاش میکنند تا با تاثیر گذاری بر ایدئولوژی افراد جامعه مورد هدف، به مرور زمان جهان بینی آنان را نیز مورد حمله قرار داده و با جایگزین کردن فرهنگ غربی و ضد دینی، فرهنگ غنی ایشان را در تزلزل و سقوط محض قرار دهند. این نرم افزار ها امکان دستیابی به فرهنگ بومی و روحیات مردم هر منطقه را برای صاحبان این جاسوسکده های همیشه همراه میسر می کند و این مطالعه روحیات و خلقیات یک ملت است که می تواند دشمن را در میدان مبارزه جسور کند و البته عین حماقت است که جاسوسی را منحصر در استخراج نفرات و مهمات دانست.

جنگ روانی که تحفه دنیای امروز ماست زائیده همین اطلاعات به دست آمده از شناخت روحیات و خلقیات است؛ برکسی پوشیده نیست که دشمن در میدانی که طراحی و با آن جهان را مسخر خود کرده است و از آن ها با عنوان شبکه های اجتماعی فضای مجازی یاد می شود، سعی دارد با کمترین هزینه جانی و مالی به اطلاعات شهروندان مسلمان دست یابد.

دولت های صهیونیستی با این جاسوسکده های همیشه همراه توانسته است به خیل اطلاعات شهروندان کشورهای مسلمان بالاخص ایران دسترسی راحت داشته باشد.

بسیاری از کاربران ایرانی، با تصور موثر بودن، به فعالیت در این شبکه ها ادامه می دهند، غافل از آنکه دشمن در زمین بازی که طراحی کرده است، با کاربران موثر به چند شیوه برخورد می کند؛ فاز اول تطمیع کاربران است به طوری که همراه با این تطمیع به شیوه ماهرانه ای حتی ذائقه سازی برای طیف های مختلف کاربران نیز انجام می دهند. در فاز دوم به تحقیر افکار و اعتقادات و بعد آن  به تهدید کاربران موقر می پردازد. نهایتا اگر ضرر حضور کاربر برای دشمن، بیشتر از سود آن شوند، دشمن صهیونیستی به راحتی با یک کلیک، کاربر را دلیت و اخراج خواهد کرد.

این سرویس های جاسوسی_تروریستی دشمن صهیونیستی که کاربران به زعم خودشان به طور رایگان از آن بهره می برند، به گفته نفتالی بنت وزیر اقتصاد اسرائیل پاسخی به جنبش بایکوت اسرائیل بوده و موفقیت میلیون دلاری برای وایبر و رژیم نجس صهیونیسیتی به دنبال داشته است و این به این معناست که حضور کاربران در این فضا توانسته دولت نجس صهیونیستی را از لحاظ اقتصادی ساپورت کند.

هیچ دولت و قانونی در هیچ کشوری نمی پذیرد که سرویس جاسوسی دشمن، اطلاعات مردم و مسئولین را به سرقت ببرد. اما گویا در کشور ما جاسوسی را منحصر به همان مهمات و استخراج نفرات می دانند و چشم خود را بر این جاسوس کده های دولت های صهیونیستی_تروریستی بسته اند، و عجیب تر از آن، اینکه این برنامه های ضد اجتماعی در کشوری آزادانه مشغول فعالیت هستند که اگر نرم افزار مشابه داخلی بخواهد وارد بازار شود، باید مدت ها به دنبال مجوز پله های اداره های مربوطه را بالا و پایین نماید!

آیا این همه دلایل عقلی و مدارک اثبات شده از جاسوسی این فحشاخانه های همیشه همراه، کافی نیست که مسئولان ما را به فکر فرو برد تا قدم هایی عملی در کوتاه کردن دست دشمنان اسلام و مسلمین از اطلاعات خصوصی کاربران ایرانی، بردارند؟ قوه قضاییه چرا به صورت محکم و بدون مسامحه با استفاده از اختیارات قانونی خود با این جاسوسخانه های همیشه همراه برخورد نمی کند و برای حکم های صادره، ضمانت اجرایی قرار نداده است؟ چرا قوه ی مجریه، شبکه ی ملی اطلاعات را آنطور که باید، پیاده نمی کند و از دست درازی این شبکه های جاسوسی تروریستی_صهیونیستی جلوگیری نمی نماید؟

از دولت محترم تقاضا داریم تا همانگونه که قوه ی قضائیه دستور فیلترینگ این شبکه ها را صادر کرده، مانع از سوء استفاده ی جاسوسان صهیونیستی از کاربران شود.

کلام امام خامنه ای فراموش نشود که: "در میدان تنظیم شده ازسوی دشمن بازی نکنید چه ببرید چه ببازید به نفع دشمن است......."

 

 

  • سرباز گمنام

وبلاگ صهبای حق در یادداشتی بیان داشت:


بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

 «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الَّذِینَ اتَّخَذُوا دِینَکُمْ هُزُواً وَ لَعِباً مِنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتابَ مِنْ قَبْلِکُمْ وَ الْکُفَّارَ أَوْلِیاء

اى کسانى که ایمان آورده‌‏اید، افرادى که آئین شما را به باد استهزاء و بازى مى‌‏گیرند، از اهل کتاب و مشرکان، دوست و تکیه‌‏گاه خود انتخاب می کند .

 در دین اسلام ارتباط با مشرکان و کفار در جهت رفع نیازهای اضطراری مانعی ندارد، اما دوستی و تکیه کردن به آنان و نیز گره زدن سرنوشت جامعه دینی در قالب مسائل مهم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی برای جوامع دینی ممنوع می‌باشد. به عبارت دیگر، سطح روابط نباید در حد ائتلاف‌ها و اتحاد با آنان باشد؛ جرا که این عمل باعث می‌شود تا آنان بر مؤمنان مسلط شده و بر اعتقادات آنان و فرزندانشان تأثیر منفی بگذارند. با عدم ارتباط طبعاً دشمنان نیز چنین تسلطی را از دست خواهند داد

 تغییر تاکتیک های دشمنان از جنگ سرد به جنگ نرم و قبضه کردن باورها و اندیشه های نسل جوان از طریق شبکه های اجتماعی و ماهواره ای از مهمترین تاکتیک های دشمنان است. 

سرویس‌های جاسوسی-تروریستی، فضای مجازی را بستری برای استحاله عقیدتی و فکری آحاد جامعه به‌ویژه نسل جوان مبدل کرده اند و در همین راستا سرمایه های کلانی را صرف ایجاد زیرساخت، راه‌اندازی و نگهداری فضای مجازی وذائقه سازی برای ترغیب حضور شهروندان در آن می‌کنند وانچه مسلم هست این است که نسلی را که تغذیه فکری وعقیدتی ان توسط شبکه های ضد اجتماعی دولت های صهیون به عهده دارد نمی تواند عهده دار اینده این مرزو بوم باشند و به راحتی زمانی که ما داریم خوشبینانه باحضور خود دراین میدان ها مشروعیت به دولت مطرود ونجس صهیون می دهیم ان ها به فکر بر پای حیله اندلس در میدان های مجازی جنگ نرم می باشندکار دشمن دشمنی و گرفتن فرصت از جبهه حریف می باشد و اما انجه که درد اور است تغافل برخی مسیولین دولتی و حتی گروه های حزب الله هست که فراموش کرده اند هدف وسیله را توجیه نمی کند و دست به دامان چنین حربه های حرامی برای اثبات عقیده خود هستند مثال کسانی که برای رساندن کلام نورانی امام خامنه ای متوسل به سرزمین های دشمن قسم خورده اسلام ومسلمین شدند به راستی اگر بیان نورانی امام و نافذ بود کلام ایشان نبود جگونه این کار بی بصیرت قابل تعریف می شد؟؟؟؟؟ و یا انجا که حرکت های نیروهای دلسوز به خاطر عدم وحدت کلمه نتوانست خود رانشان دهند و این امر خود باعث بزرگ جلوه دادن قدرت دشمن دراین فضاها شد.

انجام دادن حرکت های بزرگ و کاربردی در برابر هجمه این فضاهای صهیونیستی تروریستی دولت های منحوس صهیونیستی نیازمند وحدت کلمه تمامی نیروهای انقلابی فضای سایبری می باشد.

سستی در برابر دشمنی که از هر فرصتی برای زدن ضربه کاری و مهلک استفاده می‌کند باعث نابودی دین و مؤمنان خواهد بود. براین اساس است که خداوند متعال جهاد را یکی از واجبات مهم قرار داد و به پیامبرش دستور داد که بر دشمنان سخت گرفته و با آنان جهاد نماید: «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ جاهِدِ الْکُفَّارَ وَ الْمُنافِقِینَ وَ اغْلُظْ عَلَیْهِم»؛[49]  اى پیامبر! با کافران و منافقان جهاد کن، و بر آنها سخت‏گیر...ایا وقت ان نرسیده است که مسئولین ما لباس رزم پوشیده وجهاد در عرصه ی جنگ نرم را باور کنند و کلید اف این شبکه های صهیونیستی تروریستی بیست وچهار ساعت ان لاین را بزنند.....


  • سرباز گمنام

وبلاگ صلابت در یادداشتی بیان داشت:


به نام خدا                                 

مقام معظم رهبری فرمودند: «امروز مهم ترین ابزار جنگ بین قدرت ها در دنیا، رسانه است و امروز حتی قدرت های بزرگ هم با رسانه دارند کار می کنند. امروز تأثیر رسانه ها و تلویزیون ها و هنرها و این شبکه های عظیم اطلاع رسانی و... از سلاح و از موشک و از بمب اتم بیشتر است. امروز دنیا، یک چنین دنیایی است. روز به روز هم دارند این میدان را گسترش می دهند... امروز آرایش رسانه ای و فرهنگی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار  دارد، بسیار آرایش پیچیده، متنوع، متکثر، کارآمد و فنی و پیشرفته است».(بیانات در جمع کارکنان صدا و سیما 28/2/83) دشمنان اسلام و مسلمین یا همان به اصطلاح ابر قدرت های جهانی از دو ابزار هدایت جنبش های دانشجویی و رسانه برای رسیدن به اهداف جاسوسی –تروریستی خود کمک می گیرند به طوری که 80 درصد کلمات اخبار جهان توسط چهار خبر گزاری در دنیا تهیه می شود و آنها هم هزاران روزنامه و صدها شبکه تلویزیونی دارند که به ظاهر کثرت دارند اما در باطن دارای وحدت کامل هستند و مطابق نظر اتاق فکری واحد اخبار را تحلیل می کنند. رسانه ها در حوزه های مختلف کارکردی متفاوت دارند و با استفاده از آنها می توان در جامعه انگیزه و حرکت را ایجاد کرد و یا فرهنگ عمومی را پایه ریزی و گسترش داد و همین طور افکار عمومی را در رابطه با موضوع خاص تبیین نمود. و درست به همین علت است که دولت های صهیونیستی از رسانه ها، به عنوان زمین بازی خود ساخته، برای گسترش نفوذ خود در جامعه جهانی استفاده می کنند؛ نمونه بارز این فرایند اقدامات دشمن صهیونیستی در سرزمین های اشغال شده ی فلسطین است .رژیم منحوس صهیونیستی با استفاده از رسانه های داخلی  و جهانی در تلاش است آن چه در سرزمین های اشغالی رخ می دهد را در راستای منافع به اصطلاح مشروع خود (نامشروع و نجس) تفسیر کند و به افکار عمومی جهان بقبولاند. اهمیت این ابزار و سلاح تبلیغاتی برای دشمن صهیونیستی و سرویس های جاسوسی –تروریستی دشمنان اسلام و مسلمین، در کنترل افکار و شستشوی مغزی مردم جهان چنان مهم است که کنگره صهیونیسم در پروتکل معروف رهبران خود می گوید ؛ ما هنگامی در تشکیل دولت اسرائیل موفق خواهیم شد که بر ابزارهای تبلیغاتی و مطبوعاتی جهان تسلط داشته باشیم !!

و درادامه این روند آیزنهاور رئیس جمهور پیشین دولت صهیونیستی آمریکا می گوید:"بزرگترین جنگی که در پیش داریم ،جنگی است برای تسخیر افکار انسانها..." با توجه به آنچه گفته شد ،استفاده از وسایل ارتباطی نوین اعم از شبکه های جهانی رایانه ای ،ماهواره ای ،بازی های کامپیوتری ،فیلم های کوتاه و مستند و سینمایی،کارتون ها...در راستای دستور کار دولت های صهیونیستی قرار گرفته است.به طور مثال کارتون داستان سبزیجات که با نام داستان استر نیز معرفی گردید در بخشی به نام تماشاخانه ،مدتی پیش از رسانه کشورمان ،برای گروه سنی خردسال پخش شد که تکه ای از تاریخ ایران را به روایت یهود و البته آنطور که دشمن صهیونیسم مایل بود به سخره گرفت!!! و این یعنی نمونه ی کوچک و به ظاهر کم اهمیت از نفوذ جاسوسی صهیونیسم و ضعف در رسانه ملی...  وقتی می دانیم که دولت های صهیونیسم برای اجرای سیاست های خود روش هایی را در جهت انحصاری نمودن زمین بازی برای رسانه ها به اجرا می گذارند و در این راه از پنهان کاری ،کوچک نمایی،برچسب زدن و شایعه سازی ...استفاده می کنند،آیا دولت و مسئولان جمهوری اسلامی نباید در مقابل این سیل عظیم هجوم رسانه ای و عملیات روانی دشمن صهیونیسم، زمین بازی را خود تعریف کنند؟  آیا زمان آن نرسیده که وزن و جایگاه رسانه های خودی در سبد رسانه ای مردم افزایش پیدا کند؟ آیا زمان آن نرسیده که اتاق فکری با حضور نخبگان تشکیل شود تا رسانه ملی از انفعال دور بماند؟ آیا زمان آن نرسیده تا بدون وابستگی به فضای مجازی در زمین بازی دشمن، با رسانه خودمان و در زمین بازی خودمان در دنیا مطرح باشیم؟ مسئولین محترم از شما می پرسم؛بر نامه ریزی میان مدت و بلند مدتتان در خصوص مقابله با جنگ رسانه ای نظام جاسوسی صهیونیست ،کدامند؟ آیا شما از فناوری برتر رسانه ای و امکانات نوین ارتباطی در جهت مقابله با هجوم رسانه ای دو لت های صهیونیستی استفاده کرده اید ؟

آیا کلام مولا علی (ع) را خوانده اید که می فرمایند:کسی که در برابر دشمنش به خواب رود ،او را حیله ها از خواب بیدار می کند.(غررالحکم،جلد5،ص344) .چقدر بیانات مقام معظم رهبری را به یاد می آورید که فرمودند ؛یک ملت باید دشمن را بشناسد،نقشه دشمن را بداند و خود را در مقابل آن تجهیز کند...؟؟! (بیانات معظم له در اولین روز سال 1386 ،مشهد مقدس)  شما برای مقابله با دشمن چقدر تجهیز شده اید؟ ؟      والسلام

 

  • سرباز گمنام

وبلاگ مجاهد انقلابی در یادداشتی بیان داشت:


امام خامنه ای:

امروز مهم ترین ابزار جنگ بین قدرت ها در دنیا رسانه است و حتی قدرتهای بزرگ هم با رسانه کار می کنند. تأثیر رسانه ها و این شبکه های عظیم اطلاع رسانی اینترنتی و … از سلاح و موشک و بمب اتم بیشتر است. دنیای امروز، یک چنین دنیایی است. روز به روز هم دارند این میدان را گسترش می دهند… امروز آرایش رسانه ای و فرهنگی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارد، بسیار آرایش پیچیده، متنوع، متکثر، کارآمد و فنی و پیشرفته است.


در سالهای اخیر شاهد گسترش روزافزون رسانه‌های ارتباطی نوین و رشد تکنولوژی در بستر فضای مجازی می باشیم. دشمن اسلام و مسلمین با توجه به تأثیرگذاری شگفت این رسانه ها در تسخیر قلوب و تسلط بر اذهان جامعه، با تمام قدرت عرصه نبرد را به حیطه فضای مجازی کشانده است. در واقع جنگ رسانه ای، یکی از برجسته ترین جنبه های جنگ نرم است و اربابان رسانه‌ای غرب با استفاده از این ابزار در صدد جهت دهی عقاید و بنیان های فکری جوامع می باشند.

دشمن صهیونیستی، شبکه های ضداجتماعی را بستری برای پیشبرد اهداف پلید خود می داند. در حقیقت امروزه زمین جنگ دشمنان اسلام و مسلمین از خاکریزهای  زمینی به جاسوسکده های همیشه همراه نقل مکان کرده است و آنان از این طریق در پی دستیابی به اهدافی هستند که با اسلحه گرم، موفق به تحقق آن نشده اند.  جالب اینجاست عده ای به خیال خام خود در زمین دشمن مشغول ترویج ارزشهای دینی و انقلابی می باشند و این روش را پاتکی علیه فعالیتهای مخرب دشمن تلقی می کنند! غافل از آنکه در فضایی که دشمن طراحی کرده و قواعد بازی را متناسب با اهداف خود تنظیم نموده به هیچ وجه نمی توان تأثیرگذار بود و این پندار ساده لوحانه ای است که تصور کنیم سرویسهای جاسوسی- تروریستی هزینه های گزافی را برای ایجاد و مدیریت و نگهداری این شبکه ها صرف کنند و نظاره گر فعالیتهای فرهنگی و روشنگرانه ما در زمین خود باشند!! قطعاً یکی از راهبردهای دشمن نجس صهیونیستی این است که با القاء توهم تأثیرگذاری در ما در صدد وابسته تر کردن ما و افزایش تسلط و نفوذ اطلاعاتی خود می باشد. هرکسی که اندکی از عقل سلیم بهره برده باشد درمی یابد که دشمنان اسلام و مسلمین تحت هیچ شرایطی تحمل وجود مخالفانشان را ندارند و با نقض حقوق شهروندی، صداهای معارض با خود را سرکوب نموده و هر کسی را که تهدیدی برای منافعشان باشد با برخورد سلبی از میدان به در می کنند و از همین روست که اکانت شبکه العالم در وایبر و Press TV در یوتیوب حذف می شود، توئیتر مانع از گسترش اخبار مربوط به جنبش تسخیر وال استریت می شود، کمپین حمایت از شیخ نمر نتیجه ای جز صدور حکم اعدام برای وی ندارد، انقلاب فیسبوکی مصر شکست می خورد و از آن طرف نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، پیاده روی عظیم و میلیونی اربعین، شهادت مروه شربینی، کمپین امام هادی (ع) و ... دیده نمی شود.

در حقیقت تا زمانی که زمین بازی و بالطبع کنترل و مدیریت این شبکه های ضداجتماعی را دشمنان صهیونیستی به عهده دارند، امکان تأثیرگذاری و بهره گیری از این فضا در جهت آرمانهای انقلاب اسلامی تصور باطل و خیال محالی بیش نیست و بالعکس حضور نخبگان فرهنگی و مسئولین در فضاهای طراحی شده از سوی دشمن نظیر فیسبوک، یوتیوب، توئیتر، وایبر و سایر جاسوسکده های همیشه همراه باعث مشروعیت بخشی به دشمنان قسم خورده انقلاب و قبح زدایی استفاده از این نرم افزارها شده و نشانگر قبول سیادت و سلطه آنها بر ماست که در حقیقت حرکتی است در راستای اهداف سرویسهای جاسوسی- تروریستی دولتهای صهیونیستی.

آیا زمان آن فرا نرسیده است که اعضاء شورای عالی فضای مجازی و نیز مسئولین وزارت ارتباطات برای این انفعال در حوزه رسانه ای چاره ای بیندیشند و با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، ضریب نفوذ رسانه ای دشمن را به حداقل برسانند؟ آیا هنوز ضرورت ایجاد یک رسانه مقتدر که مدیریت و کنترل آن در اختیار خودمان باشد، بر مسئولین آشکار نشده است؟ مسلماً تا زمانی که ما کانال اختصاصی خودمان را نداشته باشیم نمی توانیم پیام حق خود را به جهانیان برسانیم. در حالی که اگر از یک رسانه واحد، منسجم و نفوذناپذیر برخوردار باشیم، ضمن مقابله با تهدیدات امنیتی، در پیشبرد آرمانهای انقلاب اسلامی گامی مؤثر برداشته ایم. شایسته نیست در حالی که دشمنان در باطل خود تا این اندازه متحدند ما در حق خود پراکنده باشیم و با بی تدبیری، کاربران شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی را در دام سناریوهای رسانه ای دشمن بیفکنیم. خوب است مسئولین محترم این فرمایش  امام خامنه ای را نصب العین خود قرار دهند که فرمودند: "در میدان تنظیم شده از سوی دشمن بازی نکنید چون چه ببرید و چه ببازید به نفع اوست."

  • سرباز گمنام

وبلاگ مجاهد جوان در یادداشتی بیان داشت:


این روزها که بیانیه لوزان نقل محافل سیاسی ،اجتماعی وحتی کوچه بازاری بشری در سرتاسر جهان به خیال خام خیلی از منوالفکرهایمان که فکر میکنند شیطان بزرگ دیگر تبدیل به یک فرشته نجات برای ایران شده و دست از یاری مظلومان هلوکاست دیده درجهان !! که همان دوستان صهیونیستشان بودند فقط بخاطرنزدیک شدن به مردم متمدن ایرانی کشیده است .دیدیم که هنوز دقایقی از پایان این ماراتن نیرنگ و دروغ نگذشته بود که همان قدم زنان خیابانهای ژنو در کنار یقه سفیدهای ایرانی عربده های مستانه زدند که آی دنیا ببینید چه کردیم و چه نکردیم با ایرانیان وفریاد دوروغین پیروزمندانه خود را به وسیله هزاران رسانه در سرتا سردنیا منعکس کردند.

واما در ایران نیز عده ای از مردمان به خیال خود نخبه و پرمغزمان به واسطه تاثیر پذیری از این رسانه ها و شبکه های صهیونیستی که به راحتی و بدون دغدغه ای در ایران در حال دروغ پراکنی وشبهه افکنی هستند، دست افشان و پای کوبان به خیابان ریختند تا سر خوش از خیالی خام و پوشالی که همان آشتی و دست دادن به دستهایی با دستکشهایی مخملی ،نرم و سفید آمریکایی است را جشن بگیرند غافل از اینکه زیر این دستکشها،دستهای چدنی در انتظار فشردن و خرد کردن دستهایشان لحظه شماری میکنند.

 و باز زنده میشوم برایمان همصدایی و وحدت خبیثانه دشمنانمان در فتنه سال 88 که با راه اندازی رسانه های 24 ساعته سعی بر از پای درآورندن ریشه درخت تنومند انقلاب اسلامی نمودند بی آن که بیاندیشند این درخت تنومند ریشه در خاک اسلام و اراده های محکم مجاهدانی دارد که چشم و گوش به دهان ولی فقیه شان دارند .

از خاطرمان نمی رود هم صدایی و وحدت خبیثانه دشمنان داخلی و خارجی را که هر از چند گاهی با توهین به مقدسات و علایق ملی و مذهبیمان زخم بر صورت و دلهایمان میکشند و ما در پس ابزار چند اینچی خود چاره ای نداریم جز تقلا کردن و زجر کشیدن از این همه هجمه منظم و هماهنگ دشمنان اسلام و مسلمین .ودرآرزوی روزی که مسئولین پا برهوای نفس و منفعت شخصی خود گذاشته و گوشه چشمی به رهنمودهای چراغ انقلاب و امام امت بیندازند وباعزمی راسخ وجهادی از نفوذ و هجمه سپاهیان کفر بر خاک مجازی کشورمان جلوگیری کنند!!، باید همچون استخوان در زخم ماندگان از این همه نافرمانی و ناهماهنگی زجر بکشیم. 

جای تاسف دارد که شاهد تکرارتلخ دوباره و چند باره تاریخ هستیم مگر نه اینکه رهبری بارها و بارها در سخنرانی ها و اوامرشان به مسئولین از لزوم ایستادگی و مقابله با این هجمه سنگین نفوذ و ناتو فرهنگی که بیش از هر جای دیگر از طریق رسانه ها و به خصوص نرم افزارهای ضد اجتماعی صهیونیستی ،کشور و نظام مقدس اسلامی را با خطر جدی رو به رو کرده است ،توصیه های جدی فرمودند. اما باید گفت کو گوش شنوا !!؟؟

کلام مولایمان علی (ع) وصف حال این روزهای ما و دشمنانمان است که فرمودند :

..عجبا !عجبا!به خدا سوگند که اجتماع اینان بر باطلشان و پراکندگی شما از حقتان دل را میمیراند ، و باعث جلب غم وغصه است .رویتان زشت و قلبتان غرق غم باد که خود را هدف تیر دشمن قرار داده اید ،آنان شما را غارت کردند و شما چیزی به دست نیاوردید ،جنگیدند ولی شما نجنگیدید خدا را معصیت می کنند و شما خوشنودید..... ((خطبه 27 نهج البلاغه))

و این است حال زار و رنگ پریده این روزهای ما ،روزهایی که دشمنانمان از همیشه تاریخ بیشتر برای نابودی اعتقاداتمان با یکدیگر متحد شدند ،وا اسفا که هنوز عده ای در داخل در رویای سرابی که برای خود متصور هستند به سر می برند.

 روزگاری که متحدان گرگ صفت گیتی با هجمه های رسانه ای خود ایران را زیر رگبار شبهات و موج های منفی اجتماعی، فرهنگی ،..قرار داده اند ،متاسفانه شاهدیم در داخل کشور نه تنها مسئولین عکس العملی دردفع این حملات انجام نمی دهند بلکه گاهی در کمال حیرت شاهد هم نوایی و هم صدایی با آنان در استفاده و در اصل تبلیغ ابزار جاسوسی دشمن به بهانه های مختلف ازجمله دیپلماسی عمومی هستیم!!

روزگاری که به واسطه حضورغیر قانونی انواع و اقسام رسانه هاو نرم افزارهای ضد اجتماعی صهیونیستی در کشور هر روز و هر لحظه باید شاهد به صخره گرفتن اعتقادات مذهبی وفرهنگی،سیاسی ... خود باشیم و  ببینیم در این میان عده ای از جوانان معتقد و دلسوزو البته نا آگاه از دسیسه های دشمن در این جاسوس کده های همیشه همراه با توهم جنگی مقدس در حال مواجه و البته دست و پا زدنی بیهوده در این لجن زارهای صهیونیستی به امید برطرف کردن و خنثی نمودن این هجمه گسترده رسانه ای دشمن به مرزهای مجازی ایران اسلامی هستند که نتیجه ای جز هدر رفتن وقت و نیروی جوانی را برای آنان به دنبال ندارد .و در این راه هرازگاهی مانند سربازانی خسته و تشنه به امید آمدن نیروی کمکی سربه عقب برمی گردانند به امید رسیدن امدادی از سوی مسئولین برای مقابله جدی و قاطع با این تجاوز و دست درازی، اما در کمال تعجب میبینند که از سویی حکم قضایی جهت حمله و مسدود سازی این فحشا خانه های همیشه همراه صادر شده است اما از سویی دیگر مسئولین امر به بهانه های واهی نه تنها مانع از این تجاوزو هجمه نمی شوند بلکه خود گاهی در سنگر دشمن حاضر شده و از ابزار آن استفاده میکنند.

اینجاست که با این همه تناقض باید شاهد شکست خوردن در مبارزه و البته نرسیدن حرف حقمان به دیگران باشیم ،جایی که به فرموده مولایمان دشمنان در ناحق خود متحد هستند ما چگونه انتظار داریم با این همه تناقض در گفتارورفتار  پیروز این میدان باشیم.

دریغا که در این اتمسفرصفر و یک های آلوده به هجوم دشمن دور شده ایم از توصیه گوهربارالهی که فرمود:(واعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لاتَفَرَّقُوا) و بدانیم که باید همگی هم چون امتی واحد گرد شمع دلسوز ولایت گرد آییم و از نورانیت این شعله هدایت بهره جوییم و گوش به فرمان روشنگری ها و دستورات ایشان در زمینه مقابله با هجمه دشمن علی الخصوص در فضای مجازی برای دفع آسیب دشمن اسلام و مسلمین باشیم ،و دیگر شاهد کارشکنی ها و تک روی های متعدد و البته محکوم به شکست مسئولین در این فضا نباشیم.

و بدانیم که به گفته مولایمان :(به خدا قسم هیچ ملتی در خانه اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد ) و چه ذلتی بیشتر از این که دشمن نجس صهیونیستی به واسطه وجود نرم افزارهای ضد اجتماعی در حال فتح خانه به خانه دل ها و افکار هموطنانمان است و متاسفانه مسئولین داخلی هنوز بر سر نحوه برخورد با دشمن با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

و ای کاش بترسیم از روزی که در زیر لگدهای دشمنانمان بیدار شویم آنگاه که سر باز زدیم از اجرای فرمایشات ولی فقیهمان.!!

 

  • سرباز گمنام
وبلاگ مطالبه در یادداشتی بیان داشت:


ایجاد شبکه های گسترده ی رسانه ای و نفوذ در حوزه بین الملل، این امکان را برای دولت ها فراهم می آورد تا مطالب مورد نظر خود را به مردم بقبولانند. رسانه در جوامع امروزی، می تواند انگیزه و قدرت حرکت در مردم ایجاد کند؛ قدرت های بزرگی که نیاز به مشروعیت مردمی دارند، با استفاده از ابزار رسانه، فکر و ذهن و دست و زبان ملت ها را با خود همسو می سازند.

"امروز دنیا، دنیای رسانه‌ها و تبلیغ و تبیین است. (...)صهیونیستها از آغاز شروع کار خود، به سمت رسانه‌های خبری و تبلیغی رفتند. یکی از سیاستهای آنها این بود که رسانه‌های تبلیغی دنیا را قبضه کنند." (بیانات مقام معظم رهبری 11/11/1380) توانمندی رسانه به قدری زیاد است که رژیم نامشروع صهیونیستی، از همان ابتدای اعلام موجودیت، به دو وسیله ی جنگ نظامی و رسانه، سعی کرد وجهه ای آبرومند برای خود در افکار عمومی بسازد؛ همچنین با سیاست رسانه ای، جنایات خود را در پوشش دفاع، پنهان کند و مردم مظلوم فلسطین را تروریست و جنگ طلب معرفی نماید. در ادامه ی این سیاست ها، صهیونیسم جهانی، حوزه ی رسانه ای خود را در فضای مجازی گسترش داد و با ایجاد زمین بازی جذاب و قدرتمند، ابتکار عمل را به دست گرفت و بسته به ذائقه ی مخاطب، زمین بازی خود را به روز و پیشرفته تر کرد. چت روم ها و شبکه های به اصطلاح اجتماعی، یکی از مهمترین خدعه های دشمنان اسلام و مسلمین برای سوءاستفاده اقتصادی، اطلاعاتی، سیاسی و فرهنگی از ملت ها و ضایع مردن حقوق شهروندی آن ها بوده است. محیط اینگونه زمین های بازی طراحی شده توسط دشمن، به گونه ایست که به کاربران اجازه ی تولید محتوا می دهد و کاربر تصور می کند که بر محیط پیرامون خود تاثیرگذار است؛ غافل از آنکه حتی همین تصور یا بهتر بگوییم توهم تاثیر گذاری، از نقشه ها و قواعد از پیش طراحی شده ی دشمنان صهیونیسم برای جذب مخاطب و سوءاستفاده ی حداکثری از مخاطبان است. دشمنان اسلام و مسلمین به کمک رسانه های 24 ساعته آنلاین خود، القائاتی به جبهه ی حق می کنند که دچار اشتباه محاسباتی شود و به جای آنکه به دشمن حمله ور شود، در سنگر دشمن بماند و ماشه ی اسلحه ای را بچکاند که در دستان دشمن صهیونیستی ست! واضح است که نتیجه ی این حمله، آسیب رساندن به جبهه ی خودی است. شاهد این صحبت، کمپین های مختلفی ست که در شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی شکل گرفته و هیچ کدام به سر انجام نرسیده است؛ مانند کمپین امام هادی (علیه السلام) یا کمپین حمایت از شیخ نمر.

جالب تر، حضور برخی از چهره ها و شخصیت های سیاسی و مذهبی در این شبکه های ضد اجتماعی است، که سبب مشروعیت بخشی به این جاسوسخانه ها شده است؛ عجیب نیست که رجل سیاسی و مذهبی در کشور ما، متوجه نقش دشمن در این شبکه های ضد اجتماعی نمی شوند و به بهانه ی دیپلماسی عمومی به زبان فارسی، شان خود را تا حد کاربر و شهروند آمریکایی بودن، تنزل می دهند؟ 

به راستی ملت های مسلمان و آزاده چگونه می توانند بر دشمنان صهیونیستی غلبه کنند؟ آیا دلیل موفقیت دشمنان صهیونیسم در فضای مجازی و بالا رفتن ضریب نفوذ رسانه ای دشمن، آن نیست که دولت ها و ملت های مسلمان، علاوه بر آن که رسانه ی واحدی ندارند تا صدای خود را به گوش جهانیان برسانند، بسیار منفعلانه عمل می کنند؟ متاسفانه دشمن در باطل خود بسیار محکم و متحد است و مسلمین در جبهه ی حق، پراکنده و متزلزل هستند. ملت و دولت جمهوری اسلامی، به عنوان سردمدار آزادگان جهان، می بایست اعتماد خود به رسانه ها و زمین بازی دشمن را قطع کند و با باور کردن ظرفیت های انسانی، مادی و معنوی نیروهای داخلی، توپخانه ی رسانه ای واحدی بسازد تا با صدایی قوی و رسا، قدرت ایمان و عمل را به جهانیان نشان دهد. آیا وقت آن نرسیده که دولت ها و ملت های مسلمان و آزاده، از یوغ دشمنان صهیونیسم رهایی یابند و خود، مبتکر طراحی و ساخت زمین بازی باشند؟ و بدین ترتیب، اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) را بدون واسطه به دل های حق جو در سراسر جهان بشناسانند؟ 

"سیستم رسانه‌ای اسلام و سیستم رسانه‌ای عرب باید طوری رفتار کند که معنایش این نباشد که از معرکه دور است. شما وسط میدانید؛ چه بخواهید و چه نخواهید. امروز، روزی است که هر اقدام ما، در آینده تاریخ اثر میگذارد و ثبت خواهد شد. ما امیدواریم که همه دنیای اسلام این قضیه را با همه‌ی ابعادش به‌روشنی درک کند و بر طبق آنچه وظیفه اوست، عمل کند." (بیانات مقام معظم رهبری 11/11/1380)

دولتمردان و مسئولان جمهوری اسلامی، می بایست فرامین و رهنموهای مقام معظم رهبری در باب فضای مجازی را با جدیت و بدون لحظه ای درنگ، عملی کنند، تا هرچه زودتر رسانه ای واحد در جبهه ی حق داشته باشیم که خود دارای ابتکار عمل باشد و بتواند زمین بازی طراحی کند. شورای عالی فضای مجازی موظف است دستورات و پیگیری های لازم برای ساخت شبکه ملی اطلاعات را انجام دهد تا قدمی بزرگ در جهت حفظ و صدور اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) بردارد و دشمنان اسلام و مسلمین را دچار انفعال کند.

والسلام

 

  • سرباز گمنام