جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام
پیوندهای روزانه

۹ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

وبلاگ سماوات در یادداشتی بیان داشت:


"دشمن برای نفوذ فرهنگی سعی می کند باورهایی که جامعه را سرپا نگه داشته دگرگون، مخدوش و در آن ها رخنه ایجاد کند. برای نفوذ سیاسی سعی می کند در مراکز تصمیم گیری و اگر نشد در مراکز تصمیم ساز نفوذ کند... وقتی یک کشور این گونه تحت نفوذ سیاسی قرار گرفت، حرکت و جهت گیری های آن کشور طبق اراده مستکبرین خواهد بود"... (امام خامنه ای 94/6/25)

با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی و گسترش روش های جدید ارتباطات، صاحبان افکار به دنبال آن هستند تا از جدیدترین روش های موجود برای انتشار افکار و عقایدشان بهره گیرند. سلطه جویان و استعمارگران غربی- صهیونیستی نیز که از دیرباز به دنبال تبدیل ایران شیعی به یک جامعه مادی غربی بوده اند سعی می کنند با بهره گیری از انواع ابزارهای نوین همچون فضای مجازی و بالاخص اینترنت، از طریق جنگ نرم به اهداف خود برسند. دقت در اهداف راه اندازی شبکه های مختلف از رادیویی و ماهواره ای گرفته تا شبکه های اینترنتی و مجازی تلفن همراه، نشان دهنده آن است که تمامی این ابزارها در جهت رسیدن به اهداف فرهنگی، سیاسی و البته جاسوسی دشمن طراحی و توسعه یافته است. در واقع دشمن با خیزشی نرم سعی دارد با استحاله فکری-مذهبی و سپس فرهنگی-سیاسیِ مخاطبین به اهداف مغرضانه اش برسد. در مقابلِ رشد قارچ گونه ی شبکه های به اصطلاح اجتماعی و استقبال گسترده کاربران ناآگاه اینترنتی از اهداف پشت پرده مالکان این شبکه ها، اهمیت بررسی آسیب شناسانه و لزوم برخورد قاطع مسئولین در قبال چالش ها و ناهنجاری های ناشی از گسترش این فضاها بیش از پیش آشکار می شود.

با این حال علی رغم اسناد فراوان ارائه شده مبنی بر ماهیت صهیونیستی-آمریکایی بسیاری از نرم افزارهای به اصطلاح اجتماعی در فضای مجازی و با وجود شبکه های اجتماعی گوناگون داخلی، بسیاری از دولتمردان و مسئولین در ارگان های مختلف ترجیح می دهند هم چنان از شبکه های ضد اجتماعی خارجی مانند فیس بوک، تلگرام، توئیتر و... استفاده کنند. به دنبال فتنه 88 و اسنادی که هویت واقعی فیس بوک و توئیتر و همچنین تلاش مذبوحانه گردانندگان آن ها برای براندازی نظام اسلامی و هدایت اغتشاشات پس از انتخابات را نشان داد، طبق حکم قضائی این دو شبکه ضد اجتماعی- صهیونیستی از مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای شناخته شده و فیلتر شدند. عبد الصمد خرم آبادی مشاور قضایی دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه ای می گوید: "مشکل فیس بوک قبل از آن که مربوط به محتوایش باشد، مربوط به ماهیت و عملکرد آن است، چرا که این سایت بزرگ ترین و گسترده ترین ابزار جمع آوری اطلاعات برای سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل به شمار می رود".  شیمون پرز، رئیس رژیم منحوس صهیونیستی فیس بوک را بهترین ابزار برای تزریق سبک زندگی صهیونیستی به ملت های جهان و از جمله ایران می داند. طبق اسناد ارائه شده توسط اسنودن جاسوس سابق سیا، ایران ناامن ترین کشور دنیا از نظر امنیت فضای مجازی است؛ که این امر مربوط به علل بسیاری از جمله مشکلات زیر ساختی در بخش مخابرات، سیطره شرکت های خارجی بر زیرساخت های فناوری اطلاعات در ایران و غفلت مسئولین از حفره های بزرگ امنیتی در فضای مجازی است.

با وجود تهدیدات فراوان و هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری به ویژه در ماه های اخیر در باب رخنه و تهاجم فرهنگی، هنوز بسیاری از مسئولین نه تنها از دشمنی های آشکار دشمن و بهره گیری حداکثری اش از این تکنولوژی غافل اند بلکه خود با عضویت و حضور فعال در این شبکه های ضد اجتماعی با دشمنان در رسیدن به خواسته های بی پایانشان همراهی می کنند. با روی کار آمدن دولت یازدهم، حضور حامیان دولت و برخی از دولتمردان (از وزرای امورخارجه، فرهنگ و ارشاد، نفت و... تا معاونین رئیس جمهور) در شبکه های ضد اجتماعی- صهیونیستی و حتی شبکه های فیلتر شده به دستور قضایی افزایش چشمگیر داشته است. خط شکنی مسئولین حکومتی و دولتی در استفاده و حضور فعال در شبکه هایی که طبق قانون استفاده از آنها ممنوع است، این سوال را در اذهان عمومی ایجاد می کند که مگر استفاده از شبکه های معاند با نظام جرم محسوب نمی شود؟ مگر استفاده از فیلتر شکن منع قانونی ندارد؟ آیا می توان تنها به بهانه ترسیم چهره نوین از ایران(!) و یا ارتباط حداکثری با دنیا و دیپلماسی عمومی(!!!)، التزام به قانون را فراموش کرد؟ در حالی که سوابق دشمنی شبکه های اجتماعی- صهیونیستی به ویژه فیس بوک و توئیتر با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بارها به اثبات رسیده، فعالیت برخی از مسئولین در دستگاه های حکومتی و دولتی از وزارت خانه ها و صدا و سیما گرفته تا اعضای محترم مجلس و خبرگزاری ها تاسف بار است!

پس از افشاگری های اسنودن درباره سامانه خبرچین بدون مرز NSA (نام اصلیBoundless Information) درباره خروج بیش از 14 میلیارد پیام اینترنتی از ایران در عرض یک ماه و شنود 7/1 (یک و هفت دهم) میلیارد تماس های تلفنی ایرانیان، دولت محترم و مسئولین امر نه تنها اقدام موثر و مشخصی در جلوگیری از سرقت اطلاعات کاربران انجام ندادند بلکه خود با بازی در زمین طراحی شده توسط دشمن، ضمن عادی سازی فعالیت در این شبکه های ضد اجتماعی و ضد تعاملی صهیونیستی، قبح قانون گریزی را نیز شکسته اند!

وزیر ارتباطات ضمن اعتراف به این امر که" به هر صورت استفاده از شبکه های موبایلی خارجی طبیعتا بخشی از اطلاعات مردم کشور را در اختیار شرکت های خارجی قرار می دهد"، جاسوسی اطلاعات را طبیعی عنوان کرده و می گوید: "با این وجود، با روی کار آمدن شبکه های داخلی بنا نداریم نمونه های خارجی را مسدود و برای مردم ایجاد مشکل کنیم". در حالی که اکثریت این شیطان افزارها متعلق به کشورهایی است که دشمنی دیرینه با ایران دارند و درقبال ارائه نرم افزارهای به ظاهر رایگان و جذاب، ضمن بهره برداری نامحدود از اطلاعات خصوصی و کاری کاربران، فرهنگ و دیانت مردم را نشانه رفته اند؛ برخی از دستگاه های اجرایی کشور حتی جلسات اداری خود را نیز در این جنگ افزارهای اینترنتی تشکیل می دهند!!! سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی علی رغم آن که رئیس آن، عضو شورای عالی فضای مجازی است با تبلیغ برنامه ها و خبرگزاری هایش (همچون برنامه های شبکه افق، دو سیما، باشگاه خبرنگاران جوان و...) در شبکه های ضد اجتماعی بیگانه به مبلغی برای عادی سازی فعالیت در این شبکه ها تبدیل شده است. کم کاری صدا و سیما در ساخت برنامه های هدفمند و موثر در آگاهی بخشی خانواده ها و جامعه از اهداف پنهان جنگ نرم دشمن، رسالت این رسانه مهم و ملی را تا سطح نازل یک وسیله سرگرمی و انتقال صرف اخبار پایین آورده و نتوانسته در این نبرد فرهنگی جایگاه خود را چنان که شایسته یک رسانه ملی است به دست آورد.

آیا درحالی که می دانیم حفره های امنیتی و اطلاعاتی این نرم افزارهای جاسوسی باعث از دست رفتن روزانه میلیاردها پیام اطلاعاتی از کشور می شود، حضور و استفاده از این شبکه ها و نرم افزارها نه فقط در فضای شخصی بلکه در فضای اداری و اجرایی، حکم همکاری با دشمن از نظر اطلاعاتی را ندارد؟ آیا دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی فراموش کرده اند فتنه 88 با کمک مهندسی اجتماعی که از طریق تجمیع اطلاعات کاربران فیس بوک و توئیتر به دست آمده بود، طراحی و اجرا شد؟ آیا دولتمردان و مسئولین محترم در ارگان های مختلف که در دادن "شعار قانون مداری" گوی سبقت از یکدیگر می ربایند، نباید خود بیش از دیگران ملتزم به اجرای قوانین باشند؟

امید است مسئولان محترم به ویژه در قوه قضائیه با برخورد قاطع و بدون اغماض در مقابل قانون شکنان در هر جایگاه و مقام، به وظایف ذاتی خود عمل کنند و با صدور احکام دارای ضمانت اجرایی مانع از گسترش روحیه قانون گریزی در جامعه شوند.

مسئولین و دولتمردان محترم نیز باید به یاد داشته باشند در حالیکه غفلت از آسیب های فضای مجازی از جمله دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری است، خود با بازی در زمین طراحی شده توسط دشمن، باعث افزایش مشکلات و خسارات جبران ناپذیر در فضای جامعه اسلامی نشوند!

مسئولین محترم باید همیشه به خاطر داشته باشند، در حالی که خون های بسیاری برای حفظ تمامیت ارضی این کشور ریخته شده، بی لیاقتی و بی توجهی عده ای از مسئولین در حفظ استقلال و امنیت فرهنگی-عقیدتی در جریان جنگ نرم دشمن در فضای مجازی، در پیشگاه خداوند و مردم قابل چشم پوشی نخواهد بود!

 

  • سرباز گمنام

وبلاگ مطالبه در یادداشتی بیان داشت:


ظهور فضای مجازی را، شاید بتوان بزرگترین تحول در صنعت فن‌آوری اطلاعات دانست. خصوصیات این فضا به گونه ایست که همواره شاهد اتفاقات و تحولات جدیدتری در آن هستیم. برای کشوری به عظمت ایران که در منطقه و جهان اسلام تاثیرگذاری فراوانی دارد، همگامی با چنین فضای بی نهایتی، امری بسیار مهم و ضروری می نماید. از این رو ولی امر مسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، با صدور فرمان تاسیس شورای عالی فضای مجازی، مردم و مسئولان نظام را متوجه ضرورت آمادگی برای تاثیرگذاری در این فضا نمودند. از دیگر نمودهای میزان اهمیت شورایی این چنین، اعضای حقوقی آن هستند؛ "رئیس‌جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز فضای مجازی، دادستان کل کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور، معاون علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران". گردآوردن این شخصیت ها، که مهمترین مقامات کشوری پس از ولایت فقیه هستند، نشان از اهمیت این شورا و وظایف محوله دارد. مقام معظم رهبری، در ابتدای تاسیس این شورا، دستوری راهبردی شامل 40 ماده که مبنای آن بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است، به اعضای حقیقی و حقوقی، ابلاغ نمودند. 

متاسفانه طی سه سال و نیمی که از تشکیل شورا می گذرد، جلسات آن با تاخیر و به طور نامنظم برگزار شده، و همان جلساتِ گهگاه نیز، به کم اهمیت ترین مسائل حوزه فضای مجازی، مانند پیامک های تبلیغاتی پرداخته است. به واقع تفکر و دوراندیشی که در پسِ تشکیل این شورا توسط امام خامنه ای نهفته بود، با روند تشکیل جلسات و دستور جلسه های این شورا و همچنین با نتایج حاصل از آنها، به هیچ وجه همخوانی ندارد. این مسئله باید اعضای شورا را به اندیشه وادارد که چرا نسبت به انجام دستورات مقام عظمای ولایت در باب فضای مجازی و خصوصا راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، تا این اندازه سهل انگارانه رفتار کرده اند؟...   

دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی، دلیل عدم تشکیل منظم جلسات شورا را مشغله های بسیار زیاد سران سه قوه عنوان کرده است؛ لیکن در پاسخ به این ادعا باید یادآوری کرد که رهبر معظم انقلاب بیش از همه از مشغله های سران قوا آگاهی دارند و اگر احتمال می دادند که این افراد نتوانند از عهده چنین مسئولیتی برآیند، مطمئنا شخصیت های حقوقی و حقیقی دیگری را برای این مسئولیت خطیر، انتخاب می فرمودند. عدم برگزاری یا برگزاری نامنظم جلسات شورای عالی فضای مجازی، مبین آن است که اعضای حقوقی و حقیقی، به اهمیت این شورا و تاثیرگذاری تصمیمات آن در فضای مجازی کشور، اشراف کافی و وافی نداشته اند... به علاوه اگر به عنوان مثال، رئیس جمهور به خاطر مشغله هایی _که البته قابل قبول نیست_ موفق به برگزاری جلسات نشدند، چرا رئیس مجلس شورای اسلامی این وظیفه را برعهده نگرفتند؟ یا اگر ایشان هم به خاطر مشغله های زیاد (!!!) نتوانستند، چرا رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صداوسیما، دبیر شورای عالی یا دادستان کل کشور، مسئول تشکیل جلسه شورایی با این اهمیت نشدند؟ اگر دولتمردان برگزاری این جلسات را تقبل نمی نمایند، چرا بقیه اعضای غیر دولتی از خود رفتار کبک مآبانه به نمایش می گذارند؟ آیا اهمیت برگزاری منظم جلسات شورای عالی فضای مجازی بر اعضای آن، اعم از اعضای دولتی و غیر دولتی پوشیده است؟

گذشته از برگزاری نامنظم جلسات شورا، موضوعات کم اهمیتی که در این جلسات مطرح می شود نیز جای تامل دارد؛ پرداختن به مسائل غیر ضروری، موازی کاری در شورا و برخی نهادهای دولتی، عملیاتی نشدن شبکه ملی اطلاعات، بها ندادن به شبکه های اجتماعی بومی و رشد و پیشرفت آنها و ... نشان می دهد که اعضای محترم شورای عالی فضای مجازی، عزم جدی برای اجرای اوامر مقام معظم رهبری که در همان حکم 40 ماده ای و همچنین در اسناد بالادستی آمده است را ندارند... به واقع این مسائل، جدای از منفعت طلبی برخی افراد، نشان از رخوت و خمودگی اعضای غیر دولتی شورا در رابطه با عملیاتی کردن اوامر امام خامنه ای در مورد خودکفایی در عرصه فضای مجازی دارد. اگر رئیس جمهور و اعضای دولتی شورا، به عللی، موافق راه اندازی سریع شبکه ملی اطلاعات نیستند، چرا اعضای غیر دولتی، مثل روسای قوای مقننه و قضائیه، رئیس سازمان صداوسیما، یا دیگر اعضای حقوقی، اقدامی جدی در جهت اجرای اسناد بالادستی در رابطه با شبکه ملی اطلاعات انجام نمی دهند؟

وظیفه اعضای حقیقی هم اگر بیش از اعضای حقوقی نباشد، کمتر نیست... این افراد در سایه اعتماد مقام عظمای ولایت به توانمندی های آنها برای پیشبرد اهداف نظام در باب فضای مجازی، به این شورا فراخوانده شده اند. پس این سستی و سکوت در قبال اجرایی نشدن دستور 40 ماده ای، چه معنایی دارد؟ آیا حق جلسه، تنها در قبال حضور افراد به آنها تعلق می گیرد یا در ازای فعالیت موثر و برخورداری از عزمی جهادی برای اجرای دستورات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی؟

جناب آقای دکتر حمید شهریاری؛ از شما که بحمدلله تجربه خدمت گذاری در چند مقام مرتبط با فضای مجازی، فناوری اطلاعات و علوم اسلامی را دارا هستید، انتظار می رود به منظور اجرایی شدن منویات امام خامنه ای و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و همچنین پدید آوردن محیطی سالم در فضای مجازی کشور، حضوری موثرتر در شورای عالی فضای مجازی داشته باشید.

جناب آقای دکتر رسول جلیلی؛ شاید شما بیش از سایر اعضا به این مسئله اِشراف داشته باشید که تا زمانی که شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نشود، نمی توان امنیت را در فضای مجازی ایران جستجو کرد؛ در اینترنت نجس آمریکایی که الف تا یای آن، جاسوسی از کاربران و تضییع حقوق شهروندی است، چگونه می توان از امنیت در تبادل اطلاعات و حریم خصوصی کاربران سخن گفت؟

جناب آقای مهندس مسعود ابوطالبی؛ شما در مقام عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی و همچنین رئیس مشاوران سازمان صداوسیما، می بایست قدم های بزرگی جهت روشنگری مردم درباره شبکه ملی اطلاعات و همچنین ماهیت صهیونیستیِ بسیاری از شبکه های به اصطلاح اجتماعی نظیر تلگرام، واتس اپ، وایبر و اینستاگرام، بردارید. به علاوه مسدود سازی چنین نرم افزارهای جاسوسی، که سودهای اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتیِ بسیاری به دشمنان اسلام و مسلمین می رسانند، باید در اولویت تصمیمات شورا قرار گیرد.

جناب آقای دکتر کامیار ثقفی؛ همانطور که خود شما فرموده اید، نگاه غالب در تشکیل شورا، تأکید بر وجود فرصتی است که استفاده از آن باید در جهت پیشرفت کشور باشد. پس چه دلیلی باعث شده است که اعضای شورا، در مقابل عدم تشکیل منظم جلسات، سکوت کرده و هدف از تشکیل شورا را فراموش نمایند؟ آیا این شورا نباید فرصتی برای وقوع انقلاب در فضای مجازی ایران فراهم آورد؟

شایسته است اعضای محترم شورای عالی فضای مجازی، با عزمی راسخ، پیگیر برگزاری منظم جلسات شورا بوده و به یاد داشته باشند که در این شورا، مهمترین تصمیمات نسبت به فضایی گرفته خواهد شد که امام خامنه ای به فرموده خودشان، اگر رهبر انقلاب نبودند، ریاست آن فضا را برعهده می گرفتند. پس می بایست با مدیریتی جهادی، و به لطف توانمندی هایی که آنان را به شورای عالی فضای مجازی رسانده است، به اجرای دستورات بالادستی نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری در باب راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بپردازند و همت نمایند تا دستورات 40 ماده ای معظم له، هرچه زودتر به نحو احسن اجرایی گردد.

والسلام

  • سرباز گمنام

وبلاگ صلابت در یادداشتی بیان داشت:


وَ مَکَرُواْ وَ مَکَرَ اللّهُ وَ اللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ، و [منکران‏] مکر ورزیدند و خداوند هم [در پاسخشان‏] مکر در میان آورد، و خداوند بهترین مکر انگیزان است.‏ (آل عمران/۵۴)

اکنون بیش از سه سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی می گذرد؛ شورایی که با مرکز ملی فضای مجازی وابسته به آن، به عنوان نقطه کانونی مواجهه ی هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات پرشتاب فضای مجازی، برای استفاده از فرصت ها و ظرفیت ها و مقابله با آسیب ها و تهدیدات آن شناخته شده است.

"وظیفه اصلی این تشکیلات سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه ریزی و تصمیم گیری های لازم و به هنگام و همچنین نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در این عرصه می باشد. لذا لازم است با توجه به تحولات سریع و پیچیده در این میدان از یک طرف و نیازهای واقعی و متراکم کشور از طرف دیگر، خود را برای انجام رسالتی سنگین در یک دوره چهار ساله آماده کند1."

از آنجایی که طبق تاکید رهبر انقلاب، پیدایش فضای مجازی در چند دهه‌ی اخیر یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است و"تأثیرات شگرف آن هر روز در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و دفاعی در عرصه‌ی ملی و بین‌المللی نمود بیشتری پیدا می‌کند، باید به طور ویژه بر روی این مساله حساسیت به خرج داد و سرمایه‌گذاری نمود". متاسفانه رویکرد عجیب و معنادار دولت یازدهم در این زمینه و عدم توجه کافی و دقیق به اهمیت برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی سبب شده تا در سال های اخیر، شاهد آسیب پذیر شدن منافع ملی کشورمان در این فضا باشیم.

 در این زمانه ای که پاک ترین و رشید ترین فرزندان این ملت، جهت پاسداری از نظام مقدس اسلامی و دستاورد های انقلاب، جان بر کف، خون پاک خود را بذل می نمایند تا درخت تنومند نظام اسلامی هر روز قدرتمندتر از گذشته شود، باید با همه جزم خود از خون شهیدان پاسداری کنیم و در همه حال گوش به فرمان ولی فقیه باشیم، همان طور که امام خمینی(ره) فرمودند:"پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد" اما متأسفانه و علی رغم تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت فضای مجازی، طی چهار سال اخیر و به خصوص دو سال مربوط به دولت یازدهم، درگیری و دوگانگی بین شورای عالی فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی و... به حدی رسیده که عملا به تشکیل‌ نشدن جلسات شورای عالی فضای مجازی منجر شده است؟! آیا رئیس جمهور محترم نمی دانند که در واقع می توان از شورای عالی فضای مجازی به عنوان شورای امنیت فرهنگی نام برد؟! آیا نمی دانند که مهترین هدف این شورا کسب استقلال و خروج از سلطه دولت های صهیونیستی در فضای مجازی است؟! پس چگونه با واگذاری اختیارات به شوراهای مصوب در گذشته که موازی شورای عالی فضای مجازی فعالیت می کنند، به تروریست های مجازی اجازه می دهند که مشغول قتل عام فرهنگی کاربران حاضر در فضای مجازی ایران شهید پرور باشند؟! هم چنان که مقام معظم رهبری فرمودند: "لازمه حضور فعال و تأثیرگذار در فضای مجازی، «تمرکز در تصمیم‌گیری»، «جدیت در اجرا بدون از دست دادن زمان»، «هماهنگی میان دستگاه ها» و «پرهیز از موازی‌کاری و تعارض» است."(16/6/94)

طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب،" آثار چشمگیر شبکه جهانی اینترنت در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، لزوم برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب‌های ناشی از آن و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها در جهت ارائه خدمات گسترده و مفید به مردم، از دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی است و شورای عالی فضای مجازی وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملّی فضای مجازی کشور ایجاد کند.2"

اکنون باید پرسید که چرا دولت محترم، بر طبل اهمیت شورای عالی فناوری اطلاعات که موازی کار با شورای عالی فضای مجازی است، می کوبد و به شورای عالی فضای مجازی اهمیتی نمی دهد؟! این موضوع از آنجایی حائز اهمیت است که برگزار نشدن جلسات این شورا در دو سال گذشته بارها با انتقاد مواجه شده و گفته می شود حتی محمود واعظی وزیر ارتباطات در پاسخ به برخی مسئولان بیان داشته که او خواستار برگزاری این جلسات است اما به دلیل مخالفت شخص رئیس جمهور، کاری از دستش بر نمی آید3! مصرانه از نمایندگان محترم مجلس انتظار داریم که ضمن تصویب طرح حذف ماده ۴ قانون وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یعنی انحلال شورای عالی فناوری اطلاعات، اجرایی شدن طرح فوق را با قاطعیت پیگیری کنند.

 آیا ممکن است اصلی‌ترین علت موازی کاریِ شورای عالی انفورماتیک، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و... با شورای عالی فضای مجازی، بحث عدم تمایل این شوراها به ایجاد و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و فیلترینگ و بهره‌برداری از پهنای بانداینترنت آمریکایی در قالب جنگ افزارهای نجس صهیونیستیِ تلگرام، اینستاگرام، وایبر، واتس اپ، توئیتر، فیس بوک و... باشد؟! آیا دولت محترم و وزارت ارتباطات عملا اعتقادی به شبکه ملی اطلاعات دارند؟! آیا از اهمیت راه‌اندازی و عملیاتی کردن شبکه ملی اطلاعات مطلع نیستند؟! آیا نمی دانند که با چرخش اطلاعات در داخل کشور و در نتیجه عدم نیازمندی به پهنای باند نجس آمریکایی، دست جاسوس خانه های دولت های صهیونیستی از فضای مجازی کشور، کوتاه خواهد شد؟!

چرا باید کار نظام اسلامی به جایی برسد که عده ای نااهل و نامحرم که بعضاً دارای سوابق سوء هستند و در شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی سمت و جایگاه دارند، موازی با شورای عالی فضای مجازی فعالیت کنند؟! و چرا این جریان افراطی که بعضاً از احزاب منحله و برانداز حزب مشارکت و مجاهدین انقلاب می باشند، جهت نیل به اهداف پلید سیاسی خود، برای مردم و نظام اسلامی که برآمده از خون شهدای گرانقدر نظام اسلامی است، در فضای مجازی تصمیم سازی می کنند و به دنبال اجرائی نمودن آن هستند؟! آیا رئیس محترم دولت نمی دانند که برخی از این افراد، با اصول و مبانی انقلاب زاویه قابل توجهی دارند؟! چه زیبا و پر معناست فرمایش بنیان گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) که فرمودند:"من در میان شما باشم و یا نباشم، به همه شما وصیت و سفارش مى‏کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیشکسوتانِ شهادت و خون در پیچ و خم زندگى روزمره خود به فراموشى سپرده شوند"4.

 مسئولین محترم دولت! آن چیزی که در فضای مجازی کشور باید به عنوان یک راهبرد پیگیری شود، پیاده سازی بستری بر پایه اندیشه های ناب انقلاب اسلامی ملت ایران است، نه بستری برگرفته از پهنای باند اینترنت منحوس آمریکایی و نه سود رسانی به دولت های جاسوسی صهیونیستی! همان طور که رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تأکید کرده اند، ولی متأسفانه این امر مهم تاکنون به منصه ی ظهور نرسیده است و اگر به همین منوال پیش برود باید منتظر عواقب بی توجهی به فرامین معظم له باشیم. چه دلنشین است کلام مولا علی (ع):" هر کس که به وقت یاری رهبرش در خواب باشد، زیر لگد دشمنش بیدار می شود".5

اعضای محترم شورای عالی فضای مجازی! غلبه بر اندیشه ها و نقشه های شوم دولت های نجس صهیونیستی، مهمترین هدفی است که باید در شورای عالی فضای مجازی کشور دنبال شود. پس با ایمان به خدا و قاطعیت با خاطیانِ قانون گریز که مانع اجرای 40 دستور بر زمین مانده مقام معظم رهبری در عرصه فضای مجازی شده اند، مقابله کنید. یکی از مهمترین نکات در حکم جدید معظم له، حذف شوراهایی است که موازی با شورای عالی فضای مجازی فعالیت می کنند، مصّرانه اجرای آن را به شما گوشزد می کنیم که: "برای انحلال شوراهای عالی مصوب در گذشته که موازی شورای عالی فضای مجازی فعالیت می کنند، اقدام مقتضی کنید تا شما هم در جهت تحکیم جایگاه فرا قوه ای و موقعیت محوری و کانونی این شورا و نیز انتقال وظایف شوراهای منحل شده به این شورا و در جهت اعتلا ی اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران، سهمی داشته باشید"."علی‌رغم رجزخوانی‌هایی که استکبار میکند و تلاش فراوانی که از لحاظ مالی و نظامی و سیاسی و امنیّتی، استکبار و همراهان استکبار و دنباله‌های استکبار انجام می دهند، در این منطقه و در کلّ دنیای اسلام، آینده قطعاً متعلّق به اسلام است؛ روز به ‌روز إن‌ شاء الله عزّت اسلام بیشتر خواهد شد، قدرت اسلام بیشتر خواهد شد. شعارهایمان را، حرکتهایمان را، کلماتمان را، فعّالیّتهایمان را باید در این جهت قرار بدهیم و یقیناً خدای متعال کمک خواهد کرد. اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم6، ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد. (محمد/7) ".6   والسلام 


1-بخشی از حکم رهبر معظم انقلاب به اعضای شورای عالی فضای مجازی(16/6/94)  2- حکم رهبر معظم انقلاب درباره تشکیل شورای عالی فضای مجازی تشکیل و انتصاب اعضای حقیقی و حقوقی آن (17 /12/90)  3-www.eghtesadi.org      4- پیام [به ملت ایران در سالگرد کشتار خونین مکه (قبول قطعنامه 598)]      5-غررالحکم ص422    6-بیانات در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام و اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی(26/05/94)    

 


  • سرباز گمنام

سراب

۱۴
مهر

وبلاگ صلابت در یادداشتی بیان داشت:


أَعْمَالُهُمْ کَسَرَابٍ بِقِیعَةٍ یَحْسَبُهُ الظَّمْآنُ مَاء حَتَّى إِذَا جَاءهُ لَمْ یَجِدْهُ شَیْئًا  (39/نور)  اعمالشان همچون سرابى در بیابانى است که تشنه، آبش مى‏پندارد، تا آنکه نزدیک آن رسد و آن را چیزى نیابد!

شاید هر فردی، پس از آشنایی با مفهوم و کاربردهای بازاریابی در فضای مجازی، تبلیغات را توانمندترین و تاثیرگذارترین ابزار جلب توجه کاربران بداند، اما آنچه مسلم است دامنه‌ی این تاثیرات محدود به فضای مجازی نیست و می تواند بخش زیادی از زندگی افراد را تحت تآثیر قرار دهد. چنین تاثیراتی که اغلب نتیجه اغراق تبلیغ کنندگان است، نوعی از فریبکاری را در اذهان تداعی می کند و این فقط بخشی کوچک از اتّفاقات ناگواری است که به واسطه ی تبلیغات ناصحیحِ توام با فریبکاری در سایت های تبلیغاتی رخ می دهد. با ورود به چنین سایت هایی با تبلیغاتی طبقه بندی شده در زمینه های مختلف روبرو خواهید شد که علی الظاهر، نشان دهنده ی خطری جدی نیست، اما متأسفانه در ورای ظاهری فریبنده، کلاهبرداران با استفاده از شیوه های خاص، به منظورکسب سود بیشتر، سعی می کنند کاربران را به انجام خواسته هایشان ترغیب نمایند. در بیشتر این موارد، این تبلیغ کنندگان که اغلب هویت های غیر واقعی دارند، با جدیت به پخش آگهی و تبلیغات مشغول هستند و برای رسیدن به اهداف شومشان با ترفند های مختلف مانند: ارائه ی شماره تلفن های موقت که به ثبت نرسیده است و یا با ارسال یک پیامک تبلیغاتی نامعتبر، اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری می کنند و متاسفانه به علت عدم توجه و نظارت مسئولین، با خاطری آسوده به فریب و سوء استفاده از اشخاص می پردازند!

اگر دقیق به این آگهی ها توجه کنیم، با حجمی وسیع از تبلیغاتی روبرو می شویم که ارسال کننده ی مشخصی ندارد و توسط هیچ مرجع معتبری مورد نظارت قرار نگرفته است. پس اگر بگوییم در این نوع از تبلیغات، حریم شخصی افراد شکسته شده و مورد توجه قرار نمی گیرد و کسب سود بیشتر به هر قیمتی و با هدفی خاص صورت می پذیرد، بی راه نگفته ایم! اما نگرانی از جایی آغاز می شود که هیچ پیگرد قانونی جهت احراز هویتِ شخص آگهی دهنده وجود ندارد و بدین ترتیب هر نوع سوءاستفاده و اخاذی از کاربران امری محتمل خواهد بود! شایان ذکر است، مهمترین مشخصه ی این سایت ها، تبلیغات رایگان، با تعرفه های ناچیز است که بستر مناسبی برای سود جویی های کلاهبرداران اینترنتی فراهم می کند. این در حالی است که روزانه بر تعداد کاربران چنین سایت هایی در کشور افزوده می‌شود. بی توجهی و سهل انگاری مسئولین تا جایی پیش رفته است که برخی سودجویان با سوء استفاده از علائق مردم دست به تولید تبلیغاتی با ظاهر موجه اما مروج خرافی‌گری، فساد، فحشا و فحشا و... می‌زنند و با ایجاد بازار کاذب و حتی دلالی در عرصه ی اقتصادی، بنگاه های کسب درآمد برای خود راه می اندازند!

 مسئولین محترم دستگاه های امنیتی! گردانندگان و صاحبان سایت های تبلیغاتی، بدون توجه به امنیّت ملی کشور و به منظور کسب درآمد کلان، بازی با دین و ایمان مردم را آغاز کرده اند؛ شما، در برخورد با این شیادان چه تدبیری اندیشیده اید؟!

 مسئولین محترم وزارت ارتباطات! حتما می دانید تبلیغات سایت هایی با محتوای مستهجن که آزادانه فساد و فحشا را تبلیغ می کنند در سراسرِ فضای مجازی پخش شده است و بر در و دیوار اکثر سایت‏ها خود نمایی می کند؛ مخصوصاً سایت‏هایی که مورد توجه نوجوانان و حتی کودکان و یا خردسالان قرارمی‏گیرند... این اشاعه ی فساد و فحشا را چگونه پاسخگو خواهید بود؟! چه تأمل برانگیز است کلام پروردگار متعال که می فرماید: أَوْ کَظُلُمَاتٍ فِی بَحْرٍ لُّجِّیٍّ یَغْشَاهُ مَوْجٌ ، [اعمالشان‏] همچون تاریکی هایى است در دریایى ژرف، که آن را موجى فرو پوشانده! (۴۰/ نور)

مسئولین محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی! موج بی رویه تبلیغات بی هویت اینترنتی، تبلیغاتی غیر اخلاقی که حریم‌های شرعی و عرفی جامعه را رعایت نمی کند، چگونه از جانب شما مورد اعتراض قرار نمی گیرد؟! چگونه به این بازار کاذب و دلال پرور اینترنتی اجازه ی فعالیت می دهید؟! چه زیبا فرمود نبی اکرم(ص): "قُلِ الحَقَّ و لَو على نفسِک؛ حق را بگو، هر چند به زیان خود باشد"1.

چگونه در برابر فعالیت این سایت های تبلیغاتی سکوت کرده اید؟! خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: "از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟!2"

مسئولین محترم وزارت آموزش و پرورش! بخش قابل توجهی از کاربران فضای مجازی را نوجوانان تشکیل می دهند، حال که در قبال هدایت و تربیت نسل آینده احساس مسئولیت می کنید، آیا بهای اعتماد دانش آموزان نوجوان به تبلیغات بی نام و نشان و مشکوک سایت های تبلیغاتی را شما پرداخت خواهید کرد؟!

مسئولین محترم صدا و سیما! متأسفانه تبلیغات بسیاری از این سایت های تبلیغاتی به دفعات از رسانه ملی پخش شده است که این خود دلیلی روشن بر بی توجهی مسئولینی است که تصور می کنند، مسئولیتی در قبال این نوع تبلیغات متوجه آنها نیست، شما در برابر تبعات جبران ناپذیر پخش تبلیغات فوق الذکر بر ساختار اخلاقی جامعه، چه پاسخی دارید؟! امام خمینی(ره) به مناسبت 22 بهمن سال 1363 در پیامی به مسئولان و مدیران کشور می فرمایند:"هر یک در هر مقام احساس ضعف در خود می کند، چه ضعف مدیریت و چه ضعف اراده در راه هواهای نفسانی، بدون جو سازی، دلاورانه و با سر افرازی نزد صالحان از مقام خود استعفا کند که این عمل صالح و عبادت است".

والسلام


1-کنز العمّال، ح 6929

2- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

 

  • سرباز گمنام

وبلاگ مجاهد جوان در یادداشتی بیان داشت:


تلگرام؛ نرم افزاری که به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی در حال حاضر بالغ بر 13 میلیون کاربر ایرانی در آن عضو بوده و در حال فعالیت می باشند. پیش از این نیز حرف و حدیث ها در مورد این نرم افزار بسیار بود؛ نرم افزاری که با افشای ماهیت اصلی آن، یعنی وابسته بودن به سرویس های جاسوسی دولت های صهیونیستی مشخص شد که یک هواپیمای در حال پرواز در آسمان آبی نیست، بلکه پهبادی جاسوسی در فضای مجازی است که مشغول رصد و جمع آوری اطلاعات کاربران خویش می باشد.

اسناد پشت پرده و غیر قابل انکار این جنگ افزار صهیونیستی در حالی در سایه تیزبینی متخصصان و کارشناسان فضای مجازی منتشر شد که بسیاری از کاربران ایرانی به تازگی از وایبر و واتس اپ صهیونیستی به آن نقل مکان کرده بودند، انتقالی که تعجب بسیاری را بر انگیخت و برخی به زبان طنز از آن به عنوان دومین کوچ بزرگ قوم آریایی نام بردند.کوچی که می توان علت آن را در سرعت و البته شعار امنیت این نرم افزار، جستجو کرد.

اما چندی بعد علاوه بر انتشار اسناد واضح و در دسترس مبنی بر عدم امنیت این ابرجاسوس افزار، اتفاقاتی در این پیام رسان و حول محور آن رخ داد که نه تنها شک مخالفان نسبت به اسناد منتشر شده را از بین برد، بلکه آن را به یقین مبدل نمود.

مسائلی همچون ظهور نسخه های مشابه این نرم افزار با نام های مختلف و با اندک تفاوت های ظاهری؛ که نشان می دهد اپن سورس بودن برای تلگرام، به جای آنکه مزیتی به حساب آید، باعث شده تا هرکس بتواند با ایجاد تغییرات اندکی در برنامه آن، نسخه ای تقلبی را وارد بازار نماید. این خود دلیلی آشکار برای نقض شعار دروغین تامین امنیت این نرم افزار می باشد. مسئله دیگر، ایجاد قابلیتی ویژه در این نرم افزار جهت ساخت و انتشار استیکرهای دلخواه بود که موجب انتشار موجی از استیکرهای بسیار ناشایست در فضای این نرم افزار شد؛ تصاویری که بعضا به طور واضح به اشاعه فحشا و فساد در میان کاربران پرداخته و با انتشار موج گسترده ای از استیکرهای موهن به شخصیت های بزرگ دینی و سیاسی کشور، موجب هتک حرمت مظاهر والای انقلاب اسلامی گردید. به علاوه امکان ساخت و راه اندازی ربات هایی به منظور ارائه گسترده مطالب، اتفاقی بود که باعث شد نرم افزار تلگرام تبدیل به مکانی مناسب برای سوء استفاده افراد سود جو و فرصت طلب شود. بسیار مشاهده شده است که افراد با راه اندازی ربات ها به صورت گسترده در حال اشاعه مطالب مستهجن وضد فرهنگی در محیط این نرم افزار می باشند، به گونه ای که می توان از آن به عنوان قتلگاه جدید فرهنگی ایرانیان نام برد.

چندی پیش در خبر ها اعلام شد دولت چین به علت استفاده از مخابرات رمز در این نرم افزار اقدام به فیلترینگ آن نموده است. لازم به ذکر است که مخابرات رمز وکدهای رمز نگاری شده در حوزه نظامی و امنیتی کاربرد دارد.  قطعا این اقدام دولت چین جهت حفظ منافع ملی و امنیتی بوده، کشوری که باید گفت رتبه شهروندان آن در بین کاربران بد افزار تلگرام حتی جزو 10 کشور برتر استفاده کننده نیز نمی باشد!!!

حال با توجه به مسائل ذکر شده، نکته جالب و قابل تامل آنجاست که واعظی وزیر ارتباطات دولت جمهوری اسلامی ایران، کشوری که بالغ بر 13 میلیون نفر از مردم آن در این جاسوس افزار حضور و فعالیت داشته و رتبه دوم(!!!) در استفاده از آن را در کل دنیا به خود اختصاص داده اند(!!!) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نامه‌ای را برای فیلتر‌ شدن نرم‌افزار تلگرام امضاء کرده است، گفت: "چنین چیزی صحت نداشته و تصمیمی برای فیلتر‌شدن تلگرام وجود ندارد، اما فیلترینگ هوشمند ادامه می‌یابد!"

 در اینجا سوالاتی مطرح می شود؛ سوالاتی که به نظر می رسد پاسخگویی به آن جهت شفاف شدن بعضی از ابهامات پیرامون فیلتر شدن و یا نشدن جنگ افزار تلگرام، جزو وظایف وزیر ارتباطات دولت یازدهم به شمار می رود.

آیا دولت چین از اعمال ابزاری به نام فیلترینگ هوشمند بر روی جنگ افزار تلگرام، جهت جلوگیری از انتشار مطالب ضد امنیت سیاسی و اخلاقی خود، ناتوان و عاجز بوده که دست به فیلتر آن زده است؟؟؟

و آیا وزیر ارتباطات دولت یازدهم از درک چنین موضوعی که به هیچ وجه امکان نظارت و دسترسی به اطلاعاتی که به صورت رمزگذاری شده در فضای مجازی کشور در حال رد و بدل می باشد، وجود ندارد، چه برسد به اعمال فیلترینگ هوشمند بر روی آن، عاجز می باشند؟؟؟

وآیا اساسا این عضو شورای عالی فضای مجازی از ماهیت و چگونگی عملکرد مخابرات رمز آگاهی دارند که صحبت از فیلترینگ هوشمند در مواجهه با آن به میان می آورند؟؟؟

حال بعد از بحث ها وصحبت های بسیاری که این روزها پیرامون خطرناک ترین پهباد جاسوسی دشمن در فضای مجازی کشور (تلگرام) به گوش می رسد، طی هفته های اخیر در خبرها شنیده شده که دادستان کل کشور در حاشیه جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران، از بررسی عملکرد و تهدیدات این جنگ افزار در اولین جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه خبر داد.

خبری که باعث شد بار دیگر نور امیدی در دل های دغدغه مندان عرصه فرهنگ و فضای مجازی روشن شود؛ امید به ترمیم وضعیت فرهنگی حاکم بر فضای مجازی کشور که بی رحمانه از سوی تروریست های مجازی در حال نابودی است...

باید منتظر ماند و دید این بار مسئولین نظارت بر فضای مجازی برای قربانگاه جدید فرهنگی ایرانیان چه تصمیمی خواهند گرفت!!!

 باید منتظر ماند و چشم دوخت که آیا مسئولین عرصه فضای مجازی خواهند توانست با اخذ تصمیمی انقلابی، یکی از خطرناک ترین و مهلک ترین تهاجمات دشمنان صهیونیستی به فضای مجازی در سال های اخیر را دفع نمایند؟؟؟یا خیر؟؟؟

تصمیمی که پیش از این شاهد اتخاذ آن جهت مسدود سازی جاسوس افزارهای مشابه همچون وایبر و واتس اپ صهیونیستی نیز بودیم، اما در کمال تعجب دولت یازدهم در قانون شکنی آشکاری، از اجرای آن سر باز زد!!!

حال باید منتظر ماند و دید که آیا بار دیگر مصوبات و احکام صادره از سوی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در سایه اقدامات غیر قانونی دولت مردان و توجیهات دروغین آن ها به حاشیه فراموشی کشیده خواهد شد ؟؟؟

امیدواریم مسئولان مومن و انقلابی، با اتخاذ تصمیمی جهادی و با مسدود سازی جنگ افزار صهیونیستی تلگرام، دشمنان اسلام و مسلمین را در سوءاستفاده از فضای مجازی کشورمان، ناامید گردانند و روحیه مصلحت خواهی برای ملت شریف ایران را جایگزین جوِ منفعت طلبِ حاکم بر دستگاه های نظارتی نمایند.

   • سرباز گمنام

وبلاگ مجاهد جوان در یادداشتی بیان داشت:


آندلس!! نامی که قرن­هاست به حسرتی همیشگی برای مسلمانان تبدیل شده است. رویدادی که رخ داد تا شاید برای مسلمانان در همیشه تاریخ درس عبرتی باشد.

ماجرای آندلس و باغ­های انگور، دخترکان زیبارو و شراب­های سرخ شیرافکن، یادآور آن است که چگونه می­توان بدون ریختن حتی قطره­ای خون، ملت و تفکرات والای آنها را به زانو در آورد و سرزمینی را تصرف نمود. آندلس را شاید بتوان نقطه شروع جنگ نرم علیه تفکر اسلامی و شیوه­ای موثر جهت براندازی نظام اسلامی دانست.

زمانی که دشمنان و بدخواهان به یقین رسیدند که مقابله سخت و هجمه نظامی با هدف نابودی نظام اسلامی ممکن نیست و این عدم توانایی، ریشه در تفکر و اعتقادات محکم مجاهدان و جوانان مسلمان دارد که اجازه هرگونه هجوم نظامی را از دشمن سلب می­کند، دشمن به این نتیجه رسید که تنها راه مقابله با اسلام سست کردن اعتقادات مسلمانان است؛ اعتقادی که اگر سست شود به تلنگری فرو خواهد ریخت. به همین منظور طرح تغییر و تضعیف تفکر اسلامی را در میان مسلمانان پیاده سازی کرد، طرحی که در لوای باغ­های پر محصول انگور و غمزه چشمان دخترکان زیبا رو برای فاسد کردن جوانان مسلمان اجرا شد. طرح و برنامه­ای که منجر شد نظام پیشرفته و متعالی اسلامی که در آن سرزمین گسترش پیدا کرده بود، به هجمه ای ناچیز و کوچک فرو ریخته و امروز از پس قرن­ها از آن عظمت و شکوه چیزی جز عبرتی تلخ باقی نمانده باشد.

بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و مجاهدت­ها و پیروزی­های مبارزان انقلابی در هشت سال دفاع مقدس و اجازه ندادن به تصرف حتی یک وجب از خاک میهن به دست بیگانگان، این موضوع برای تمامی دشمنان دور و نزدیک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جای جای کره خاکی روشن شد که قطعا برنامه ریزی و فعالیت به منظور هجمه نظامی به مرزهای ایران و تصرف آن امری عبث و بیهوده خواهد بود. اینجا بود که اتاق های فکر منحوس دشمنان غربی و صهیونیستی به تبعیت از اجداد آندلسی خود، راه نفوذ به ایران اسلامی را رخنه در فرهنگ غنی و اندیشه های اسلامی ـ ایرانی ساکنانش دانسته و کمر همت به انحلال و نابودی آن بستند.

نفوذ و طرحی که سال­هاست با تمام قوا از طریق انواع و اقسام رسانه­ها و ابزار تبلیغاتی در حال اجرا شدن است و تمامی همت خود را معطوف به اشاعه فساد و فحشا جهت عادی سازی و قبح زدایی از گناه و مسموم نمودن ذهن جوانان و خانواده­های ایرانی کرده است. که به یقین نتیجه­ای جز انحطاط اخلاقی و از هم گسیختگی پیوندهای خانوادگی در بر نخواهد داشت.

و این بار نیز همچون گذشته، رهبر معظم انقلاب امام خامنه­ای مدظله العالی، با چشمانی تیزبین نقشه و برنامه شوم دشمنان در حوزه فرهنگی را رصد و شناسایی نمودند و پدرانه و دلسوزانه به اهالی فرهنگ و مسئولین دولتی گوشزد کردند تا راه چاره­ای اندیشیده و از این هجمه سنگین فرهنگی جلوگیری نمایند.

"دشمن از راه اشاعه‌ی فرهنگ غلط - فرهنگ فساد و فحشا - سعی می­کند جوانهای ما را از ما بگیرد. کاری که دشمن از لحاظ فرهنگی می­کند، یک «تهاجم فرهنگی» بلکه باید گفت یک «شبیخون فرهنگی» یک «غارت فرهنگی» و یک «قتل عام فرهنگی» است." (امام خامنه ای 22/4/1371)

تهاجم و قتل عام فرهنگی در چند سال اخیر با شدت بیشتری از سوی دشمنان در حال قربانی گرفتن می­باشد. این بار ابزار دشمن جهت منحرف ساختن ریشه­های اعتقادی و اخلاقی ایرانیان را می­توان به راحتی در سطح جامعه و در دسترس همگان مشاهده کرد و آن ابزار چیزی نیست جز نرم افزارهای ضد اجتماعی و ضد تعاملی صهیونیستی که این روزها برای همه از کوچک و بزرگ قابل دسترسی و استفاده می­باشد. شیطان افزارهایی که به یقین قربانگاه­هایی برای ذبح حیا و عفت زنان و دختران و به تاراج بردن غیرت و شرف مردان و پسران ایرانی هستند.

سیاستی که معاندان و دشمنان صهیونیستی در این فحشا خانه­های همیشه همراه در حال اجرایی کردن آن می باشند چیزی نیست جز همان سیاستی که در کلام حضرت آقا به روشنی قابل درک است:"سیاست امروز دشمنان، اندلسی کردن ایران است.."(دیدار جوانان و دانشجویان سیستان و بلوچستان1381/12/6)

سیاستی که در سایه غفلت زدگی مسئولان فرهنگی و دولتی به راحتی و با سرعت زیادی در حال اجرایی شدن در کشور می باشد.

آنچه این روزها در شبکه­های ضد اجتماعی صهیونیستی به وضوح قابل مشاهده است، تلاش بی­وقفه معاندان و دشمنان جهت ترویج فرهنگ اباحه­گری، سست کردن و نفی نهاد خانواده، تمسخر اعتقادات و ارزش­های دینی، ترویج روابط خارج از قواعد اخلاقی، انتشار متن­ها و تصاویر غیراخلاقی و در کل رواج فساد و فحشا می باشد. نکته قابل تأمل آنجاست که تمامی این اتفاقات شوم در مقابل دیدگان مسئولین فرهنگی در حال وقوع است.

حال این سوال مطرح می­شود که مسئولین قضایی کشور که به عنوان بازویی بازدارنده در مقابل اشاعه فساد و فحشا در سطح جامعه به هر نحوی فعالیت و خدمت می­نمایند، تا کنون چه اقدام موثری در مقابله با به تاراج رفتن فرهنگ اسلامی ـ ایرانیِ کاربران در نرم افزارهای ضد تعاملی صهیونیستی انجام داده­اند؟؟؟

از دیگر نهادهای انقلابی که می­تواند نقش اساسی و کارآمدی را در شناسایی و دفع هجوم فرهنگی دشمنان ایفا نماید شورای عالی انقلاب فرهنگی می­باشد؛ شورایی که مقام معظم رهبری در ابلاغی نقش آن را در مواجهه با تهاجم فرهنگی اینگونه ترسیم فرموده اند:

"شایسته است با عنایت به ابعاد جدید تهاجم فرهنگی و برنامه­ریزی گسترده قدرت­های سلطه­گر در استفاده هدفمند از روش­ها و ابزارهای نو جهت مقابله فرهنگی با انقلاب اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن ساماندهی جبهه فرهنگی انقلاب در مقابله جبهه فرهنگی جریان معارض، به رسالت حیاتی خود در مواجهه فعال و مبتکرانه با تهاجم فرهنگی، خصوصا جلوگیری از ترویج ابتذال و فساد اخلاقی در کشور عمل نمایند."(1386)

حال با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه این شورا در مواجهه با قتل عام فرهنگی که از سوی دشمنان به واسطه نرم افزارهای ضد اجتماعی صهیونیستی صورت گرفته است، باید اذعان نمود متأسفانه تاکنون هیچ گونه عکس العمل در خور توجه و کارآمد از سوی این شورای محترم جهت مقابله با گسترش روز افزون این فحشا خانه­های همیشه همراه در سطح جامعه، انجام نپذیرفته است.

انتظار می­رود شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یکی از ستون­های اصلی متولی فرهنگ در کشور، از رخوت و کندی که این روزها در مقابل جریان سریع­السیر ضد فرهنگی که در فضای مجازی کشور در حال پیشروی و قربانی گرفتن می­باشد، بیرون آمده و به دنبال مصوباتی قاطع جهت جلوگیری از این شبیخون نامحسوس باشد. همچنین لازم است بنا بر تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضمانت اجرایی مصوبات، این شورای محترم جهت کارآمدی هر چه بیشتر و بهتر به لازم الاجرا بودن مصوبات خود نیز توجه ویژه­ای داشته باشد.

لازم به ذکر است با توجه به تهاجم گسترده غرب و هجمه رسانه­های سرمایه­داران صهیونیستی که در سال­های اخیر در نرم افزارهای اجتماعی تبلور یافته است، صدا و سیما به عنوان سازمانی در رأس پیکان مقابله با تهدیدات نرم دشمنان، جایگاه ویژه­ای می­یابد. سازمانی که به گفته حضرت امام خمینی (ره) می توان آن را عامل اصلاح و انحراف جامعه دانست:

"از تمامی دستگاه­ها بالاتر است. اگر این اصلاح شود یک کشور را می­توان اصلاح کرد و اگر ـ خدای نخواسته ـ انحراف در این باشد، یک کشور را می­تواند منحرف کند"(صحیفه امام، ج16، ص118)

حال با توجه به جایگاه ویژه رسانه ملی در کمال تأسف باید بیان کرد سیاست امروز صدا و سیما، نهادها و سایت­های وابسته به این سازمان در مواجهه با جدیدترین قربانگاه­های فرهنگی ایرانیان که همان فحشا خانه­های همیشه همراه همچون اینستاگرام، فیس بوک و... می­باشند، سیاستی منفعل و گاه تشویقی می­باشد؛ به نحوی که در بسیاری از برنامه­ها و حتی بخش­های خبری از نرم افزاری مانند اینستاگرام صهیونیستی به عنوان راهی جهت ارتباط با دست اندرکاران برنامه نام برده و مخاطبین را به استفاده و حضور در این جاسوس افزار سوق می­دهند. به راستی آیا این است رسالت دانشگاه بزرگی همچون صدا و سیما در مواجهه با قتل عام فرهنگی؟؟؟

با نگاهی اجمالی به آنچه در فضای فرهنگی کشور در حال وقوع است؛ فضایی که با هجمه جدید دشمنان از طریق فضای مجازی هر روز تیره­تر و آلوده­تر شده، و با توجه به اهمال مسئولین فرهنگی و دولتی در مقابل این نفوذ، می­رود تا بار دیگر تاریخ تکرار شود و این بار ساکنان ایران اسلامی مقهور آندلس­های مجازی گردند و در آینده­ای نه چندان دور به عبرتی تلخ برای آیندگان تبدیل شوند.

 


  • سرباز گمنام

وبلاگ صهبای حق در یادداشتی بیان داشت:


"گسترش فزاینده‌ فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی به ویژه شبکه‌ی جهانی اینترنت و آثار چشمگیر آن در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، و لزوم سرمایه گذاری وسیع و هدفمند در جهت بهره گیری حداکثری از فرصت های ناشی از آن در جهت پیشرفت همه جانبه کشور و ارائه خدمات گسترده و مفید به اقشار گوناگون مردم و همچنین ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی مستمر به منظور صیانت از آسیب های ناشی از آن اقتضا می‌کند که نقطه‌ی کانونی متمرکزی برای سیاستگذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای مجازی کشور بوجود آیده این مناسبت شورای عالی فضای مجازی کشور با اختیارات کافی به ریاستِ رئیس جمهور تشکیل می گردد لازم است به کلیه‌ی مصوبات آن ترتیب اثر قانونی داده شود."قسمتی از حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی در تشکیل شورای عالی فضای مجازی

تشکیل شورای عالی فضای مجازی، در این اوضاع نابسامان فضای مجازی  و به تبع آن آلودگی هوای فرهنگی و امنیتی کشور، هوشمندانه ترین تدبیری بود که از سوی پرچمدار بصیر انقلاب اسلامی در این حوزه صورت پذیرفت.

اهمیت این شورا را به وضوح می تواناز این سخن  امام خامنه ای متوجه شد: «لازم است به کلیه‌ی مصوبات آن ترتیب آثار قانونی داده شود» .

بعد از تشکیل این شورا و در ظلمت کده مجازی کشور،نور امیدی درقلب دغدغه مندان فرهنگی سو سو زد، انتظار می رفت که دستور معظم له مبنی بر ایجاد شبکه ملی اطلاعات و به زبانی ساده تر اینترنت ملی  دراسرع زمان و با تکیه بر توانمندی های داخلی نصب العین اعضاء علی الخصوص ریاست شورا قرار بگیرد، لیکن شاهد آن بودیم که هیچ اقدام قابل توجهی از سوی این شورا تا کنون انجام نپذیرفته است.

از مهمترین علت های ذبح دستورات حضرت امام خامنه ای ، مجموعه های موازی شورای عالی فضای مجازی می باشد که محوریت شورا را در تصمیم گیری و نهایتا قانون گذاری  کمرنگ نموده است. 40 دستور زمین مانده وحکم خاک خورده ی امام خامنه ای و علی الخصوص، موضوع اینترنت ملی یا همان شبکه ملی اطلاعات،قربانی این مجموعه های موازی گردیده است. شوراهای موازی من جمله کمیسیون فناوری ارتباطات و اطلاعات، شورای عالی اطلاع رسانی دولت، شورای عالی افتا، شورای عالی انفورماتیک، ستاد فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیر ساخت و مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد از جمله مجموعه های دولتی هستند که موازی شورای عالی فضای مجازی قدم بر می دارند.مجموعه هایی موازی که با مدیریت برخی اصحاب ضد انقلاب واعضای احزاب منحله ای همچون مشارکت، مجاهدین انقلاب اسلامی و دفتر تحکیم وحدت مشغولبه فعالیت هستند. پر واضح است که چنین تفکرات مسمومی که منشاء ضد انقلابی دارند اجازه ایجاد بستر ملی برای داشتن اینترنتی امن، ارزان و سریع را به نیروهای متخصص داخلی نخواهند داد و تمام امکاناتی که مختص دولت است را در راه جولان دادن دشمنان در فضای مجازی کشور به واسطه حضور اینترنت نجس آمریکایی به کار می گیرند. چنین تفکرات مردودیباعث ایجاد سلطه ی فرهنگی وسیاسی بیگانگان بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شوندو استقلال و امنیت آن را به مخاطره می اندازند. این چنین است که نجس افزارهای صهیونیستی وابسته به سازمان های جاسوسی دولت های تروریستی در فضای مجازیکشور مانند تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و...  که میتوان گفت عملا سلاح دشمنان صهیونیستی هستند، اجازه حضور و فعالیت در خاک مجازی جمهوری اسلامی ایران می یابند. همچنین افزایش بی رویه پهنای باند اینترنت نجس آمریکایی-صهیونیستی، بدون ارائه پیوست های فرهنگی لازم و همچنین بدون ایجاد بسترهای ساخت شبکه ملی اطلاعات،در بنیان استقلال کشور تزلزل ایجاد نموده، ضربه های مهلک اقتصادی، فرهنگی وامنیتی به شالوده نظام وارد کرده و بحران های سنگین و بعضا غیر قابل جبرانیرا به بار آورده است.اینها اقداماتی هستندکه در سایه این شوراهای موازی که افراد معاند در آن حضور دارند رخ داده است.

با توجه به آنچه گفته شد و با توجه به عدم کارایی مصوبات شورای عالی فضای مجازی به علت وجود شوراهای موازی متعدد، در هفته های گذشته شاهد بودیم بار دیگر خط های موازی دشمنان صهیونیستی در داخل کشور توسط علمدار بصیر و منادی فرهنگ، امام خامنه ای شناسایی و حکم جدیدی جهت قطع ید آنها در دستگاه های اجرایی کشور، به شورای عالی فضای مجازی ابلاغ گردید.لکن بند اول این حکم را اختصاص به این مهم نموده و با منحل نمودن تمامی شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی خوش رقصی عده ای معلوم الحال را در میدان تنظیم شده از سوی دشمن، مورد هدف و عتاب قرار داده و اختیارات ایشان را سلب فرمودند.

 بند اول حکم جدید شورای عالی فضای مجازی بدین شرح است: "انحلال شوراهای عالی مصوب در گذشته که موازی این شورا هستند،به‌منظور تحکیم جایگاه فراقوه‌ای و موقعیت محوری و کانونی شورای عالی و نیز انتقال وظایف آن شوراها به شورای عالی فضای مجازی." ایشان در حکم جدید خود شورای عالی فضای مجازی را به عنوان نقطه کانونی مواجهه‌ی هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات پرشتاب این عرصه، برای استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات معرفی نموده ووظیفه ی اصلی این شورا را سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به هنگام و همچنین نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در عرصه فضای مجازی دانسته اند. ایشان تاکید می نمایند که با توجه به تحولات سریع و پیچیده در این میدان از یک طرف و نیازهای واقعی و متراکم کشور از طرف دیگراین شورا خود را برای انجام رسالتی سنگین در یک دوره چهار ساله آماده نماید.

آیا وقت آن نرسیده که مسئولان دولتی، به خود آیند و نقشه های دشمنان خارجی و خائنان داخلی را نقش بر آب کنند؟ انتظار می رود که مسئولین ذی ربط به دور از هرگونه مسامحه و اغماض، به نسخه پیچیده شده توسط طبیب حاذق انقلاب در درمان این بیماری افیونی در فضای مجازی کشور،وارد میدان عمل شده و هر چه سریع تر اقدام به منحل کردن شوراهای موازی نموده و آنها را در خود ادغام نمایند.

والسلام علی عباد الله الصالحین

 

  • سرباز گمنام

وبلاگ مطالبه گر در یادداشتی بیان داشت:


هر روز شاهد ورود نرم افزارهای جدید به بازار داغ فناوری های دیجیتال هستیم، اما متاسفانه هنوز اسامی بسیاری از نرم افزارها و برنامه های تولید شده توسط متخصصین داخلی، به گوش بسیاری از کاربران ایرانی نا آشنا است. وجود نرم افزارهای خارجی، بخصوص نوع صهیونیستی آن در فضای مجازی داخلی، بدون هیچ مانع و ضابطه ای، نه تنها دشمن فرصت طلب را برای جاسوسی اطلاعات فردی و اجتماعی و نفوذ در افکار عمومی و استحاله فرهنگی کاربران ایرانی، حریص تر و گستاخ تر کرده، بلکه به علت عدم استقبال از نرم افزار بومی توسط شهروندان ایرانی، تولید و قوت گرفتن نرم افزارهای ملی را با مشکل مواجه کرده است

استقبال بیش از حد کاربران ایرانیِ بی اطلاع از واقعیت های پشت پرده این شبکه های جاسوسی اینترنتی، میزان توجه به پیام‌رسان های وارداتی صهیونیستی را به حدی رسانده، که در یکی از همین جنگ افزارها در ایران، بیش از دوازده میلیون دانلود صورت گرفته، در حالی که هم نوع بومی آن از ربودن دل کاربران ایرانی ناتوان بوده و فقط حدود سیصد هزار دانلود برای یکی از نرم افزارهای مطرح ایرانی ثبت شده است

نداشتن کیفیت مطلوب و نبودن استاندار لازم و غیر قابل نصب بودن نرم افزارهای بومی بر روی تمامی انواع گوشی و عدم تبلیغ و اطلاع رسانی و تشویق عموم مردم از سوی رسانه های دولتی و غیر دولتی به منظور حمایت از نرم افزارهای ایرانی و از همه مهمتر عدم حمایت مالی و تسهیلاتی دولت از تولید کنندگان این نرم افزارها که منجر به کاهش سطح کیفی آنها می شود، علت عدم استقبال ایرانیان از نرم افزارهای بومی است

متاسفانه حمایت مطلوبی از طرف دولت بخصوص وزارت ارتباطات‌ از پروژه طراحی و تولید نرم افزارهای پیام رسان ایرانی صورت نمی گیرد و همین امر موجب شده، تا عملکردی که مد نظر عموم بوده محقق نشود

«صنعت تولید نرم افزار در ایران با مشکلات زیرساختی عدیده ای روبرو است. از مشکلات پیش روی شرکت های تولید کننده نرم افزار در ایران می توان مشکلاتی همچون؛ بالا بودن هزینه های تولید نرم افزار به دلیل به طول انجامیدن مدت زمان تولید، عدم حمایت های دولتی، عدم ارتباط با تولیدکنندگان خارجی، تولیدات سفارشی، خدمات و پشتیبانی پس از فروش، عدم رعایت قانون کپی رایت، کمبود نیروهای متخصص، نبود پشتیبانی های لازم، حمایت نکردن بانک های داخلی، تمایل نداشتن شرکت های داخلی به تولید نرم افزار و... را نام برد که باعث شده اند صنعت تولید نرم افزار ایران نتواند به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند

 طراحان نرم افزارهای پیام رسان ایرانی به دور از حمایت مسئولان ذی ربط، از بازار رقابت جا مانده و همین بی اطلاعی از دستاوردهای متخصصان داخلی در حوزه وب و نرم افزار، باعث بی رغبتی آنان از حضور در این بازار پر سود شده است

بی شک در آینده‌ای نه چندان دور فناوری های جدید هم از راه رسیده و مقصد بعدی کاربران خواهند بود. در کنار عدم حمایت از تولید نرم افزارهای ایرانی از سوی دولت و لزوم پرداختن مالیات های سنگین برای متخصصین و تولید کنندگان نرم افزارها در داخل، شاهد باز گذاشتن مسیر فعالیت شبکه های صهیونیستی در عرصه فضای مجازی کشور، بدون پرداخت هیچ هزینه و مالیات و عوارضی از سوی دولتمردان هستیم که این امر جای بسی تعجب و تاسف است.

این در حالیست که در سایر کشورها شبکه های اجتماعی خارجی، از سوی دولت ها یا مسدود می شوند و یا سازندگان آنها موظف می شوند که در خاک کشور میزبان، نمایندگی داشته و سرور اطلاعات را در همان کشور قرار داده و با قوانین و مقررات آن کشور همراه شوند. در برخی دیگر از کشورها نیز، برند این نرم افزارها از کشور مبدأ خریداری شده و همه مراحل باز تولید در همان کشور انجام می گردد و بر همین اساس نظارت و اعمال قانون برای کشور مقصد امکان پذیر می باشد. مثلا در کشور چین شرکت های اینترنتی آمریکایی علیرغم پرداخت عوارض و مالیات، می بایست در هر سال، یک مرتبه به دولت چین گزارش ارائه داده و درخواست تمدید مجوز نمایند. ولی در کشور ما نرم افزارهای غیر بومی، بدون داشتن هیچگونه مجوزی فعالیت کرده و بدون پرداخت حتی یک ریال مالیات، به هیچ مقام مسئولی پاسخگو نیستند

حال این سوال مطرح است که تا چه زمانی این تراژدی غم انگیز ادامه دارد و به دلیل عدم حمایت مسئولین و دولتمردان از نرم افزاهای ملی، و هجوم شهروندان ایرانی به شبکه‌های ضداجتماعی وارداتی صهیونیستی می بایست شاهد نابودی تولیدات ملی باشیم؟

آیا برای رفع مشکلات فعلی و نیز جلوگیری از تهدیدات احتمالی که از سوی نرم‌افزارهای کاربردی صهیونیستی برای کاربران ایرانی متصور می باشد، حمایت از نرم‌افزارهای ایرانی مشابه این اپلیکیشن ها در کشور امری ضروری نیست؟

آیا مسئولین محترم نمی دانند که هم اکنون نیز بسیاری از برنامه نویسان داخلی، نسخه‌های ایرانی و بومی نرم‌افزارهای پیام رسان را طراحی و تولید کرده اند که اگر مسئولان از آنان حمایت کنند می توانند به زودی وارد بازار شوند؟

مسئولین و دولتمردان ؛ حمایت از تولید ملی صرفا با سر دادن شعار محقق نمی شود، عمده ترین وظیفه در راستای پاسخگویی به فرمان رهبر معظم انقلاب، متوجه شما و دستگاه های اجرایی است. به یاد می آورید که معظم له فرمودند:

 "ما باید کاری کنیم که کالای ایرانی به عنوان یک کالای محکم، مطلوب، زیبا، همراه با سلیقه و بادوام در ذهن مصرف کننده ی ایرانی و غیر ایرانی باقی بماند. یکی از آفات موجود اجتماعی ما که ریشه ی آن، میراث دوران طاغوت و دوران ظلمانیِ گذشته است، همین است که افراد، دلبسته ی به تولیدات بیگانه باشند. یک وقت تولید داخلی نداشتیم؛ یک وقت تولید داخلی، تولید غیر قابل مصرفی بود؛ اما امروز اینطور نیست؛ امروز تولیدات داخلی، تولیدات مرغوب و مطلوب است."

(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار هزاران نفر از کارگران سراسرکشور، 7/2/90)

 

  • سرباز گمنام

وبلاگ مطالبه گر در یادداشتی بیان داشت:


"فرهنگ به معنای هوایی است که تنفس می کنیم. فرهنگ روح و هویت یک ملت است .فرهنگ حاشیه و ذیلِ اقتصاد نیست، حاشیه و ذیلِ سیاست نیست، اقتصاد و سیاست حاشیه و ذیل بر فرهنگ است". امام خامنه ای

ایران به دلیل موقعیت خاص منطقه ای در طول تاریخ، همواره مورد هدف و هجوم فرهنگ بیگانه قرار گرفته است. این حملات سال های بسیار دور، همچون هجوم فرهنگ های مغول و یونان در تاریخ به ثبت رسیده و از آن زمان تا دوره رضاخان که سرفصل جدید و جدی حملات استعمارگران به فرهنگ و اعتقادات این مرز و بوم آغاز شد، تا کنون ادامه داشته است. در همه ادوار از میان نخبگان و بزرگان کسانی یافت می شوند که متعصبانه فرهنگ آریایی را  ستایش کرده و به تقابل با هر نوع فرهنگ وارداتی می پردازند. حتی برخی افراطیون، ورود دین مبین اسلام به ایران را نوعی تهاجم فرهنگی اعراب می دانند.

واکنش برخی دیگر دقیقا مقابل این گروه بوده و با آغوشی باز، شتابان به استقبال فرهنگ وارداتی رفته و در آن ذوب شده اند. این عده، فرهنگ ایرانی-اسلامی را الگویی ضعیف و نا کارآمد دانسته و رشد و تعالی را در فرهنگ غربی جستجو می کنند. آنها در خوشبینانه ترین حالت، فرهنگ خودی را قابل احترام می دانند؛ ولی برای آن تاریخ مصرف قرار داده و معتقدند فرهنگ بومی و ملی بیشتر برازنده موزه هاست. در این میان بزرگانی یافت می شوند که درنگ و تأمل کرده و با انتقاد منصفانه از فرهنگ وارداتی و بهره گیری صحیح از آن، دلسوزانه حفظ و حراست از فرهنگ خودی را یاد آور شده اند.

 یکی از بزرگترین مدافعان فرهنگ ایرانی-اسلامی که تا به امروز، ایران به خود دیده است، رهبر فرزانه انقلاب، امام خامنه ای هستند. ایشان معتقدند: "ارزش های فرهنگی، روح و معنای حقیقی یک ملت است".

ایشان همواره ضمن هشدار به تهاجم فرهنگی غرب، تاکید می کنند: “این نیست که فرهنگ غرب از بای بسم الله تا تای تمت همه اش خرابی و بدى باشد. اگر این گونه بود، شهروندان ممالک غربى، از اول آن را نمى‌پذیرفتند و اصلاً تحمل نمى‌کردند. بنابراین، فرهنگ مذکور، نقاط مثبتى دارد.‌ آن نقاط مثبت، چشم مردم را گرفت و جوامع را به خود جذب کرد”. ایشان با تاکید به حفظ و حراست از هویت ملی، در مورد خودباختگان فرهنگی می فرمایند:

“کسانى که دلشان آن طرف است، الان هم هستند. این ها چیزی به نام استقلال ملى، هویت ملى، شخصیت و عزت ملى باور ندارند. دستورات اسلام هم براى بعضى از آنها چندان اهمیت و ارزشى ندارد. البته فعالیت مى‌کنند، تبلیغات دشمنان اسلام را ادامه مى‌دهند. هرکس که اهل تحلیل باشد، این معنا برایش روشن است که امروز آمریکا براى ایران هیچ نقشه‌اى جز نقشه‌ى استکبارى ندارد؛ یعنى بازگشت به وضعیت قبل از انقلاب”.

انفعال در قرارگاه فرهنگی !!!

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر استکبار جهانی، امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب، به دلیل اهمیت امور فرهنگی، در سال ۱۳۵۹ فرمانی مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی صادر نمودند. ایشان پس از گذشت چهار سال، در آذر 1363 برای دومین بار ستاد انقلاب فرهنگی را ترمیم کردند و به این ترتیب شورای عالی انقلاب فرهنگی با ترکیبی جدید تشکیل شد. در بخشی از فرمان حضرت امام (ره) که به همین منظور صادر شد، آمده است:”خروج از فرهنگ بدآموز غربی و نفوذ و جایگزین شدن فرهنگ آموزنده اسلامی، ملی و انقلاب فرهنگی در تمام زمینه‌ها در سطح کشور، آن چنان محتاج تلاش و کوشش است که برای تحقق آن سالیان دراز باید زحمت کشید و با نفوذ عمیق ریشه‌دار غرب مبارزه کرد”

بدین ترتیب شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد و اعضای آن طبق تاکید و سفارش حضرت امام (ره) از بین نخبگان و اساتید حوزه، دانشگاه، مسئولین و دولتمردان فرهنگی در دو بخش حقوقی و حقیقی انتخاب شدند.

اعضای حقوقی این شورا، از رئیس جمهور یعنی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته تا رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضاییه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما و...۱۷ عضو دیگر، همگی از مقامات عالی رتبه کشوری محسوب می شوند. همچنین اعضای حقیقی شامل ۲۰ نفر از مسئولین و برگزیدگان در امور فرهنگی می باشند و قطعاً همگی این اعضا می بایست توانمندی لازم در جهت تصویب و اجرای قوانینی که برای سلامت فرهنگی کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی لازم است، دارا باشند.

رهبر بصیر و فرزانه انقلاب، در یکی از مهم ترین بیانات خود، در جمع اعضای حقیقی و حقوقی شورای انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۲ به نقش و وظیفه مهم این نهاد در سیاست گذاری راهبردی و هدایت دستگاه ها و مراکز تاثیر گذار فرهنگی و بخش های اجرایی اشاره کرده و فرمودند:

یکی از مهم ترین وظایف شورا این است که مسئله فرهنگ کشور تابع جریانات سیاسی و جناح های سیاسی نباشد. اعضای شورا بایستی این شورا را باور کنند؛ که اینجا قرارگاه مرکزی فرهنگی کشور است، باور کنید که اینجا فرماندهی مسائل عمده‌ی فرهنگی کشور و سیاست‌گذاری کشور را بر عهده دارد، تعبیر"قرارگاه" ممکن است به بعضی گوش ها سنگین بیاید، قرارگاه یک اصطلاح جنگی است، اصطلاح نظامی است و بگویند آقا، قرارگاه مال مسائل نظامی است، شما در مسائل فرهنگی هم فکر نظامی را رها نمی کنید! واقع قضیه این است که کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر مهم‌تر نباشد و اگر خطرناک تر نباشد، کمتر نیست؛ این را بدانید، اینجا واقعا یک میدان کارزار است”. ایشان همچنین در خصوص وظایف این سرداران در قرارگاه فرهنگی کشور فرمودند: “دولت و مسئولان موظفند که به جریان عمومی فرهنگ جامعه توجه کنند؛ ببینند کجا داریم می رویم، چه چیزی در انتظار ماست، جلوی عناصر مخرب و فاسد را بگیرند. ما اگر به یک باغبان ماهر و زبده می گوییم که علف‌هرزه‌های این باغ را جمع کن، معنایش این نیست که از رشد گلهای این باغ می خواهیم جلوگیری کنیم، نه، شما اجازه بدهید گلهای معطر و خوشبو طبق طبیعت خودشان، از آب و از هوا استفاده کنند، از نور خورشید استفاده کنند. اما در کنار آنها علف‌هرزه‌ها را هم اجازه ندهید که رشد کنند، اگر این بود، مانع رشد آنها می شود”. همانگونه که رهبر معظم انقلاب، به اهمیت وظایف این شورا تاکید داشته اند، قانون نیز وظایف مهمی بر عهده یکایک این اعضا نهاده است که این وظایف در ۲۳ بند مشخص شده و در بند پنجم به موضوع تهاجم فرهنگی اشاره شده است: “برنامه ریزی برای مواجهه فعال و مبتکرانه با تهاجم فرهنگی دشمنان و استفاده ی هدفمند از روش های کارآمد”.

 عبارت تهاجم فرهنگی که برای اولین بار در ادبیات فرهنگی کشور از سوی رهبر معظم انقلاب وارد شد، نشان از هجمه بی سر و صدای دشمن در این عرصه دارد. ایشان پس از اعلام آماده باش در خصوص هجوم دشمن به منظور انصراف جوانان مؤمن به پایبندی های متعصبانه به ایمان که همان عامل نگه داشتن یک تمدن است، هشدار داده و متذکر شدند اغواگران، جوانان را در عالم به فساد و شهوترانی و میگساری مشغول کرده اند و این کاری بود که قرن های گذشته در اندلس اجرا شد. یکی از اصلی ترین نقاط نفوذ دشمن به منظور اندلسی کردن جامعه، فضای مجازی است. فضایی که این روزها دشمن قسم خورده انقلاب با ابزار اغواگرانه اش در آن تاخت و تاز می کند. فضایی که فرمانده بصیر انقلاب به اهمیت حفظ و حراست از آن بیش از همه پی بردند و سالهاست یکی از مهم ترین سفارشات و هشدارهای ایشان در خصوص تهاجم فرهنگی، توجه ویژه به فضای مجازی است. جملات معروف ایشان که فرمودند: “فضای مجازی به اندازه همه انقلاب اسلامی اهمیت دارد” و یا “اگر رهبر نبودم حتما رئیس فضای مجازی می شدم”  نشان از این توجه ویژه دارد .

حال سوال اینجاست که اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی (قرارگاه فرهنگی)، با توجه به دغدغه و نگرانی فرمانده فرهنگی کشور، تا چه اندازه به خطر شبیخون دشمن و جولان نجس ترین و پلیدترین موجودات عالم یعنی صهیونیسم غاصب در عرصه فضای مجازی توجه نموده اند؟

 آیا تاکنون به جنگ افزارها و جاسوسکده های صهیونیستی همچون وایبر، واتس اپ، اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام و... که هر روز مشغول کسب درآمد از سرمایه های این مرز و بوم و تلاش برای جاسوسی هستند توجه داشته اند !؟

پاسداران فرهنگ باید بدانند که دشمن صهیونیستی به لطف دستگاههای امنیتی و فرهنگی کشورمان و به منظور طراحی نقشه برای حملات فرهنگی به این سرزمین، از طریق دیتاماینینگ و فروش اطلاعات به سرویس های جاسوسی و سپس مهندسی اجتماعی، در فضای مجازی کشور، آزادانه فعال و به راحتی مشغول جاسوسی است!

کدامیک از اعضای شورا پس از فاش شدن اسناد اسنودن و مشابه آن که نشان دهنده جاسوسی از مردم و مسئولین این مرز و بوم در سطح وسیع است، دغدغه فیلتر این نرم افزارهای صهیونیستی را داشته اند؟ 

چرا اعضای محترم شورا پس از اعلام فیلتر شدن برخی از این جاسوسکده های همیشه همراه توسط قوه قضائیه، از این ارگان حمایت نکردند و در برابر موضع عجیب دولت در این خصوص منفعلانه از ماجرا گذشتند؟

آیا جناب رئیس جمهور یا به عبارتی رئیس قرارگاه فرهنگی، توجه داشته اند که وزیران دولتشان با وجود فیلتر شدن فیس بوک، با افتخار در این نرم افزارهای جنگ افزار، فعالانه جولان می دهند؟

 آیا تا کنون به تخریب افکار و اذهان فرزندان و مردان و زنان این مرز و بوم در میان انبوه سایت ها و برنامه های مخرب در فضای مجازی  دقت کرده اند؟ 

آیا توجه داشته اند که به لطف وزارت ارتباطات هر روز بر تعداد کاربران ایرانی در این برنامه های صهیونیستی افزوده می شود، به شکلی که بعضا مدال افتخار ( !!! )رتبه اول کاربران، نصیب ایرانیان می شود؟ 

آیا اعضای شورا به این موضوع واقفند که جنگ افزار جدید و پر طرفدار تلگرام که تا کنون بیش از ۱۲ میلیون ایرانی را مجذوب خود کرده، علاوه بر جاسوسی، بخاطر وجود ربات ها و استیکرهای خلاف شئونات اسلامی به یک فحشا خانه سیار مبدل شده است و در نهایت تاسف و تعجب بسیاری از مراکز و ادارات از جمله صدا و سیما  نصب این نرم افزار را به پرسنل خود توصیه و بخشنامه کرده اند؟

آیا مطلعند که گروههای فراوانی در این نرم افزارها مشغول فعالیت هستند که بدترین تصاویر و برنامه های فاسد در آنها منتشر و اجرا می شود و به دلیل اینکه نرم افزار، ایرانی نبوده و از سوی دستگاههای امنیتی و پلیس سایبری به طور کامل قابل دسترسی و کنترل نیست، هر روز بی سر و صدا از بین نسل جوان قربانی تازه می گیرند؟

 آیا تاکنون اعضای شورای انقلاب فرهنگی از وزیر ارتباطات نپرسیده اند که چرا پروژه شبکه ملی اطلاعات که جزو دستورات مؤکد و فوری رهبر معظم انقلاب بوده و برای حفظ و حراست از فرهنگ ایرانی _اسلامی جزو اولویت های اصلی کشور است، پس از گذشت چهار سال همچنان راه اندازی نشده، ولی دستورات اوباما مبنی بر افزایش پهنای باند فوراً اجرا شده است و چرا جناب وزیر در برابر نقایص نرم افزارهای داخلی حساسیتی از خود نشان نداده ولی در برابر کند شدن سرعت نرم افزار تلگرام، خود را به زحمت انداخته و با مدیران صهیونیستی آن مکاتبه و نامه نگاری می کند و برای رفع این نقیصه از دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین استمداد می طلبد؟ 

بزرگواران و نخبگان شورای عالی فرهنگی !

شما که سرداران این قرارگاه فرهنگی هستید، کجایید که دشمن قسم خورده انقلاب، شبیخون زده است!!!

مدت هاست که این دشمن از معبر فضای مجازی وارد شده و ناجوانمردانه به قتل عام فرهنگی مشغول است

آیا تا کنون در برابر این حملات تدبیری اندیشیده اید ؟

 

 

  • سرباز گمنام