جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام
پیوندهای روزانه

وبلاگ یاس انقلاب در یادداشتی بیان داشت:


بنیان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمت الله علیه) می فرمایند:در جمهوری اسلامی همه باید باانتقادها و طرح اشکالات راه را برای سعادت جامعه باز کنند."۱

خواسته ی مقام معظم رهبری از جوانان کشور نیز همین است؛ "جوان دانشجو باید مطالبه گر، پرانگیزه ، پرنشاط، حاضر در صحنه و ناظر به مسائل کشور باشد. جوان باید مطالبه کند، باید احساس کند که این مطالبه سودمند است، ثمر بخش است، تشویق بشود بر این مطالبه."۲

فضای مجازی می تواند برای ما راهی برای خدمت به دین مبین اسلامباشد. اگر ازاین فضا درست استفاده نشود ممکن است خطرات زیان بار و حتی جبران ناپذیر برای ما یا جامعه اسلامی به همراه داشته باشد.مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی به دو نکته مهم اشاره فرموده اند؛ حضور موثر در فضای مجازی و مقابله با تهدیدات این فضا."۳ یکی از مصادیق این حضور فعال، که رهبر معظم انقلاب همواره برآن تاکید داشته اند، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است. ولی متاسفانه عدم توجه به زیر ساخت های مناسب برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، تهدیدی بزرگ برای کشور شده است. این کم بود و حمایت نکردن مسئولان از تولیدات مجازیِ داخلی،  باعث افزایش استفاده از نرم افزارهای خارجی به خصوص جنگ افزارهای اینترنتی صهیونیستی نظیر تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ، وایبر و... شده است!

از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمنان اسلام در پی نابودی وخشکاندن ریشه اسلام هستند.

دشمنانی که جنگ را بر ما تحمیل کردند وبعد از شکست در این جنگ و به شهادت رساندن بهترین جوانان میهن، با روش های دیگری نظیر تحریم، تهدید، ترور و...از تمام قوای خود برای مقابله با انقلاب اسلامی استفاده کرده اند! لذا هرگز نمی توان انتظار داشت که اکنون این دشمنان جنایتکار، مهربان شده و دست از جنایات خود بر داشته باشند و یا برای پیشرفت جوانان این مرز و بوم تلاش کنند!!! جنگ امروز جنگ نرم است، جنگ مجازی است، شاید خبری از توپ و تانک نباشد(!) ولی قطعا توپ و تانک مجازی به مراتب خطرناک تر است. دشمن اکنون به راحتی میتواند افراد را تخلیه اطلاعاتی نماید؛ نجس افزارهایی مثل واتس اپ، تلگرام، اینستاگرام، وایبر، تانگو و... راحت می توانند اطلاعات کاربران خود را بدون اجازه و اطلاع آنان سرقت کرده و حتی می توانند اختیار کامل گوشی را در دست داشته باشند! برای فهمیدن این موضوع کافی است نگاهی به مجوزهایی بیندازیم که هنگام نصب این نجس افزارها، به صاحبان آنها می دهیم؛دسترسی به دوربین گوشی، میکروفن برای ضبط صدا، کارت حافظه گوشی، پیام ها،لیست مخاطبین و موقعیت مکانی وبسیاری امکانات دیگر برای تسهیل تخلیه اطلاعاتی! درواقع باید گفت یک جاسوسی کاملا راحت از تمام مردم یک کشور حتی دولتمردان؛ اطلاعاتی که این نرم افزارها در خدمت صاحبانشان قرار می دهند اسرار اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی یک مملکت است. با استفاده از این شبکه های به ظاهر اجتماعی، به تحلیل وبررسی مردم کشور ها می پردازند و از این طریق آمارهای به دست آمده، از میزان اعتقادات، پایبندی کاربران به دین و نظام حاکم بر کشورشان اطلاع پیدا می کنند.

به جرات می توان گفت: هر کشور مستقل و خود ساخته ای که بخواهد به استقلال خویش ادامه دهد هرگز حاضر به پذیرش این جاسوسی تحمیلی نیست.جاسوسی چه واقعی و چه مجازی در تمام کشور های مستقل جرم محسوب می شود و باید با آن مقابله کنند.دولت چین به علت استفاده جنگ افزار اینترنتی تلگرام از مخابرات رمز که کاربردی نظامی دارد، اقدام به فیلترینگ آن نموده است. این در حالیست که کاربران چینی استفاده چندانی از این برنامه نمی کرده و حتی جزء ۱۰ کشور برتر استفاده کننده از آن نیز نبوده اند.با وجود این مسئله و حتی اعتراف صاحبان شبکه های ضد اجتماعی، جاسوسی بودن این نجس افزارهای صهیونیستی محرز است، اما همچنان بدون مجوز، نظارت و متاسفانه با تاییدات برخی مسئولین و دولتمردان، فضای مجازی کشورمان را مسموم می کنند و حتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران استفاده از آن ها تبلیغ می شود!

اکنون این سوال مطرح می شود که چرا مسئولین اقدامی برای حفظ امنیت ملی کشور و دفاع از حقوق شهروندی کاربران ایرانی انجام نمی دهند؟! چرا دولتمردان باوجود علم به ماهیت صهیونیستی این نجس افزارها هنوز از آن ها استفاده و گاها تبلیغشان را می کنند؟ چرا قوه قضائیه برای مقابله با این ابزارهای صهیونیستی کاری انجام نمی دهد؟! چرا صدا و سیما که به فرموده بنیان گذار انقلاب اسلامی دانشگاهی همگانی است به تبلیغ و ترویج این نجس افزارها مشغول است؟! تمام مسئولین در مقابل افکار عمومی ملت مسئولند و باید پاسخگو باشند، پس چگونه است که در برابر خطراتی که این برنامه ها برای امنیت ملی و تباه کردن اعتقادات جوانان این مرز و بوم دارد، سکوت کرده اند؟

مقام معظم رهبری می فرمایند:" از نظر من هیچ کس مصونیت آهنین ندارد همه در مقابل قانون و مسئولیت های خودشان پاسخگو هستند و باید جواب دهند. همیشه این ملت نیاز دارد به اینکه مسئولان او پاسخگوی مسئولیت های بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسش و مطالبه گری در مردم وجود داشته باشد".3مشخص است از جانب معظم له اصرار جدی بر نقد سازنده و مطالبه دلسوزانه، از مدیران اجرایی کشور در جهت پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب اسلامی و رفع امور مسلمین وجود دارد. اکنون باتوجه به سخنان مقام معظم رهبری، یکی از وظائف مسئولین پاسخگویی به مطالبات ملت است!

کشورمانهمواره خار چشم دشمنانی بوده استکه برای رسیدن به خواسته های شیطانی خود دست به هر جنایتی می زنند و حتی از کودک کوشی ابایی ندارند؛ دشمنانیهمچون رژیم غاصب صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث. ایران اسلامی که نماد استکبار ستیزی و الگویی برای آزادی خواهان بوده و همچنین پیشرفت های فراوانی در عرصه های علمی، فرهنگی، نظامی و...داشته، آماج بیشترین حملات جاسوسی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی قرار گرفته است. یکی از خطرناک ترین راههای نفوذ در فضای مجازی، همینشبکه های به اصطلاح اجتماعی نظیر، تلگرام، واتس اپ، تانگو و... هستند.مسئولان وظیفه دارند برای جلوگیری از نفوذ بیشتر دشمنان و قبل از وارد شدن خسارات بیشتر از سمت این نجس افزارها، برنامه هایی مناسب اتخاذ کرده که هم پاسخگوی نیاز کاربران ایرانی باشد وهم بتواند با این نجس افزارها مقابله کند. اولین گام آنست که دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را به صورت عملی، اطاعت و اجرا کرده و شبکه مجازی اجتماعی ایرانی را با زیر ساختی مناسب وقوی ایجاد نمایند. بدین ترتیب دست دشمنان از فضای مجازی کشور کوتاه خواهد شدو کنترل فضای مجازی کشور به دست جوانان توانمند داخلی قرار خواهد گرفت. قطعا اگر نرم افزاری بومی با قابلیت‌های مناسب ساخته شود تعداد کاربران نجس افزارهای صهیونیستی در ایران کم خواهد شد. ولی باز هم متأسفانه تاکنون، از این گونه برنامه ها حمایتی درخور نشده که بتوانند قابلیت پاسخگویی به نیازهای کاربران را داشته باشند. در صورتی که با اندکی حمایت از سازندگان و پرداخت تسهیلات به آنان، می توان این نقص های نرم افزاری را جبران کرد.

به امر رهبری معظم انقلاب ما باید الگوی پیشرفت خود را مشخص کنیم.4 الگوی پیشرفت ما باید پاسخگوی نیازهای جامعه ی اسلامی کنونی ما باشد.

امیدواریم مسئولان محترم جمهوری اسلامی ایران در اقدامی جهادی با مسدود سازی نجس افزارهای صهیونیستی، دشمنان اسلام را در سوء استفاده از فضای مجازی کشور ناکام کنند تا کاربران ایرانی نیز از فضایی امن برای پیشرفت و رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی استفاده کنند.ان شاءالله...

اللهم عجل لولیک الفرج...

 سلام علیکم و رحمت الله و برکاته...


---------------------------------
۱-وصیت نامه امام خمینی (رحمت الله علیه)

۲-سایه سار ولایت؛ مطالبات مقام معظم رهبری از وزارت علوم،تحقیقات و فناوری_مطالبات مقام معظم رهبری از شورای عالی انقلاب فرهنگی.تهیه و تدوین: مدیریت پژوهش های بنیادین معاونت پژوهشی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها.

۳-بیانات امام خامنه ای در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ 22/12/1379

۴-بیانات امام خامنه ای در نخستین نشست اندیشه های راهبردی؛ 10/09/1389

 


  • موافقین ۴ مخالفین ۰
  • ۹۵/۰۵/۲۵
  • ۵۰۰ نمایش
  • سرباز گمنام

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی