جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی

جبهه اقـــدام
پیوندهای روزانه

وبلاگ سفیر در یادداشتی بیان داشت:


«یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا الَّذِینَ اتَّخَذُوا دِینَکُمْ هُزُواً وَ لَعِباً مِنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتابَ مِنْ قَبْلِکُمْ وَ الْکُفَّارَ أَوْلِیاء» )سوره مائده، آیه 57(.

«اى کسانى که ایمان آورده‌‏اید، افرادى که آئین شما را به باد استهزاء و بازى مى‌‏گیرند -از اهل کتاب و مشرکان- دوست و تکیه‌‏گاه خود انتخاب نکنید».

از محوری ترین و اساسی ترین مسائل دفاعی، امنیتی و حتی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور، شناخت دشمن است. دشمن شناسی الفبای مبارزه و از ضروریات آن به حساب می آید. حال بگذریم که برخی می خواهند با طرح اسلام رحمانی اساسا وجود دشمن را نادیده بگیرند. هر اندازه هم که ما بر طبل توخالی صلح و مذاکره نابرابر بکوبیم، هم اکنون دشمنان ما و بسیاری از قدرت های مستکبر دنیا با ایجاد سازمان ها و تشکیلات اطلاعاتی و جاسوسی و اختصاص بودجه های چشم گیر، سعی در شناخت دشمنان بالقوه و بالفعل خود دارند و این اطلاعات را شریان اصلی بقای خود می دانند. آن ها بیدارند و شبانه روز و لحظه به لحظه ما را رصد می کنند و مسئولان ما در خوابی عمیق و زمستانی فرو رفته اند؛ گویی تاکنون هرگز اقدامی خلاف امنیت کشور و ملت مسلمان ما صورت نگرفته است و کاش خواب باشند که امیدی به بیداری است؛ نه خواب زدگی که راهی نیست برای بیدار شدن!!!


با نگاهی گذرا و مختصر به تاریخ نیز، دشمنی آشکار دشمنان اسلام و مسلمین را مشاهده خواهیم کرد. در این باره مقام معظم رهبری می فرمایند: «وقتی انسان می بیند دستگاه های تبلیغاتی دشمن، دستگاه تبلیغاتی مزدور آمریکا، دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس، دستگاه تبلیغاتی دولت غاصب صهیونیست، برای فلان لایحه در مجلس یقه می درانند، جنگ روانی می کنند، به خاطر فلان زندانی، به خاطر فلان مسئول، دلسوزی دایه مهربان تر از مادر را نشان می دهند، انسان حق دارد به شک بیفتد... دشمن، امروز امیدوار است، شاید بتواند از ساده اندیشی استفاده کند، جای پای خود را در دستگاه های سیاسی کشور و دستگاه های فرهنگی کشور باز کند... امروز، روز حساسی است. این روزگار، روزگار حساسی است[1]».

در بیانات دیگری امام خامنه ای می فرمایند: "بعضی ها می گویند ما توهم می کنیم که علیه ما توطئه است و دشمنی وجود دارد. خیلی خوب، حالا کسانی که دلشان می خواهد چشم خودشان را روی هم بگذارند و بگویند (ان شاء الله گربه است)، امّا واقعیت که عوض نمی شود، وجود دشمن با به خواب رفتن من و شما که از بین نمی رود... با ندانستن ما، یا خود را به ندانستن زدن، دشمن، از دشمنی خود دست بر نمی دارد، افرادی مایلند اثبات کنند نخیر، ملت ایران هیچ دشمنی ندارد، کنار خانه خودتان بنشینید و به کار خودتان سرگرم باشید، خاطرتان هم جمع باشد که همه جا امن است و امان، نه! این حرف ها واقعیت ندارد[2]".

بنابراین اگر لحظه ای تامل کنیم، می بیینم دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین از ابزارهای گوناگونی برای رسیدن به هدف خود که همانا براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است، استفاده می کنند. در این بین مشاهده می کنیم، دشمن لحظه به لحظه نیز در ابراز دشمنی خود در حرف و عمل مصمم تر، خلاقانه تر و مبتکرانه تر ظاهر می شود و هم اکنون یکی از عرصه های ظهور چشم گیر دشمنی او در بستر فضای مجازی است که دشمنی حقیقی این رژیم پلید کودک کش را بیش از پیش آشکار ساخته است.

دشمن در این عرصه نیز از روش های گوناگونی برای دشمنی استفاده می کند. نمونه ای از این روش ها، تطمیع، تحقیر، تهدید و سرانجام حذف افراد موثر یا به عبارتی دشمنان خود است. طراحی انواع سایت ها با محتوا و ظاهری جذاب منجر به تطمیع مخاطب و مشغولیت بیش از پیش او می گردد. با این روش مخاطبین به موجوداتی بی آزار و البته سودمند برای دشمن تبدیل می شوند که لحظه به لحظه عرصه دشمن را رونق بخشیده و ذهن خود را به سمت رکود یا سیالی منفی سوق می دهند. در خوش بینانه ترین حالت این کاربران "توهم تاثیر" دارند، به این معنی که احساس می کنند ابزار دشمن را علیه دشمنی خودش به کار می برند. اما کدام عقل سلیم می پذیرد که دشمنان اسلام و مسلمین با هزینه ای سنگین ابزاری ساخته و به دست دشمنانشان می دهند تا آن را به راحتی علیه او به کار گیرند!!!

نمونه ای دیگر، تحقیر ارزش های اسلامی و مقدسات مسلمانان به بهانه وجود آزادی بیان است. در این عرصه انواع تحقیر و توهین در قالب های گوناگون به راحتی در فضای مجازی صورت گرفته و بسیاری از آن ها با بهانه آزادی بیان، متاسفانه هرگز قابل پیگیری قانونی نیست. نمونه ای از آن کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بود که در یک روزنامه کم تیراژ دانمارکی به چاپ رسید و بعد از آن با وجود اعتراض های بسیار، همین عده دست به اقدامات توهین آمیز تر زده و حتی در یکی از سایت های خود از مخاطبین خواستند تا کاریکاتورهای خود از پیامبر اعظم (ص) را برای آن ها ارسال کنند تا در سایت به نمایش گذاشته شود!!! حتی فیس بوک کاربران معترض به این کاریکاتورها را تهدید به تحریم استفاده از فیس بوک کرد. توهین به مقامات سیاسی و شخصیت های مذهبی، ترویج لطیفه های قومیتی و برچسب زدن به اقوام مختلف ایرانی، از دیگر نمونه های تحقیر در این شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی است.

در این بین اگر کاربری نیز بتواند اقدام موثری علیه دشمن در فضای مجازی داشته باشد، به سرعت شناخته شده و با روش های گوناگون از ادامه فعالیت او جلوگیری خواهد شد. به این صورت که با شیوه های مختلف از ورود او به برنامه ها یا صفحاتی خاص جلوگیری شده و گاهی با ارسال هشدار هایی مبنی بر دقت در ارسال محتوای پیام ها، سعی بر ترساندن افراد موثر می نمایند.

اگر این حربه نیز تاثیر نداشته باشد، در نهایت اکانت کاربر به طور کامل حذف می گردد. این مرحله ساده ترین روش دشمنان در برخورد با افراد موثر است؛ یعنی اگر فعالیت کاربری به واقع، ضرری به مراتب بیشتر از سود آن داشته باشد، دشمن در حذف وی تردیدی به خود راه نمی دهد.

اما با تمامی این توصیفات ملاحظه می کنیم در جامعه ما، شبکه های ضداجتماعی و جنگ افزارهای اینترنتی صهیونیستی که دشمن دقیقا با هدف براندازی نظام طراحی کرده است، هم اکنون به فرش های قرمزی بدل شده اند که همین دولتمردان مدعی قانونمداری و حفظ امنیت کشور، به دست خود برای دشمنان قسم خورده ملت پهن کرده اند. با این سیاست، چنان استقبال گرمی از دسیسه های دشمن نموده اند که دشمنان حتی در خواب نیز هرگز تصور چنین استقبالی از خود نمی کردند. به راستی چه کسی می تواند تصور کند که عده ای در دولت، خود را مدعی حفظ امنیت ملی، فرهنگی و نظامی بدانند، ولی با دست خود راه نفوذ گسترده دشمن در فضای مجازی و حقیقی کشور را بگشایند.

جای تامل بسیار اینجاست که امیرالمومنین (ع) دشمن را به دو نوع آشکار و پنهان تقسیم نموده اند. از نگاه امام علی(ع) کم خطرترین دشمن، دشمنی است که دشمنی خود را آشکار کرده است. حضرت می فرمایند: «اوهن الاعداء کیداً من اظهر عداوته؛ سست ترین دشمنان کسی است که عداوتش را آشکار ساخته است»
و در جای دیگر می فرمایند: «من اظهر عداوته قل کیده؛ آن کس که دشمنی اش را اظهار کرده، توطئه و مکرش کم است».

 اما ایشان درباره دشمن پنهان می فرمایند: «خطرناک ترین دشمن، دشمنی است که دشمنی اش را پنهان می کند و این دشمنی همانا نفاق است».

امیرالمومنین (روحی له الفداء) در این باره می فرمایند: «شر الاعداء ابعدهم غوراً و اخفاهم مکیده؛
بدترین دشمنان کسانی اند که حیله خود را بیشتر پنهان می دارند». بنابراین مشکل ترین مبارزه ها، مبارزه با نفاق است، مبارزه با زیرک هایی است که احمق ها را وسیله قرار می دهند. این پیکار از پیکار با کفر مشکل تر است؛ زیرا جنگ با کفر، مبارزه با یک جریان آشکار است، اما مبارزه با نفاق، در حقیقت مبارزه با کفر مخفی است. حال بنگریم وقتی با دشمنان آشکار اینگونه برخورد می شود و بهتر است بگوییم که اصلا برخوردی نمی شود، پس چگونه با دشمنی سخت تر مبارزه خواهد شد. اکنون که بسیاری از مدعیان قانون و امنیت و مسئولیت، سعی در مخفی کردن و نادیده گرفتن دشمنی آشکار دارند، پس با جریان های خفی شرک و نفاق چه خواهند کرد؟؟؟!!!

بر این اساس، مصرانه تقاضا داریم تمامی نهادهای مسئول از قبیل وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، اقدامات لازم جهت محدودسازی فعالیت بد افزارهای صهیونیستی تلگرام، اینستاگرام، وایبر و واتس اپ را به انجام رسانده و به تعهدات خود در زمینه حفظ امنیت ملی، فرهنگی و سیاسی کشور عمل کنند. از قوه قضاییه، به حق انتظار داریم به عنوان مرجع نظارت بر حسن اجرای قانون اجازه ندهد دولت به راحتی از زیر بار اجرای احکام فیلترینگ این جنگ افزارهای صهیونیستی شانه خالی کند. به راستی چه کسی می خواهد پاسخگوی این همه انفعال در برابر دشمنی فعال و آشکار دشمن باشد؟! چرا باید دولت مستکبر امریکا خود را محق دانسته و صریحا اعلام کند که هر گونه حمله در فضای سایبری را به صورت نظامی در فضای واقعی پاسخ می دهد؛ اما دولتمردان ما برای حمایت از منافع عده ای در داخل و خارج، حتی اجازه ندهند قانونی علیه این بد افزارها تصویب شود و حال نیز که تصویب شده است، هیچ پایبندی به اجرای آن نداشته باشند. 

در نهایت مسئولان محترم را به تدبر و اجرای عملی این آیه از قرآن کریم توصیه می نماییم:

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْکَافِرِینَ أَوْلِیَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِینَ أَتُرِیدُونَ أَن تَجْعَلُواْ لِلّهِ عَلَیْکُمْ سُلْطَانًا مُّبِینًا (سوره نساء، آیه 144).

«اى کسانى که ایمان آورده‏اید! به جاى مؤمنان کافران را به دوستى خود مگیرید. آیا مى‏خواهید علیه خود حجتى روشن براى خدا قرار دهید؟»

 [1] - کیهان، 17/7/79، ص 7

[2] - دشمن شناسی از منظر امام خمینی (ره)، پژوهشکده تحقیقات اسلامی سپاه

 

  • موافقین ۴ مخالفین ۰
  • ۹۵/۰۷/۱۳
  • ۳۱۲ نمایش
  • سرباز گمنام

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی